Polskie Medieval Dynasty już dostępne w Xbox Game Pass

​Jeśli jesteście abonentami usługi Xbox Game Pass, od dzisiaj możecie pobrać polski "symulator życia w średniowieczu" - Medieval Dynasty.

Medieval Dynasty w wersji na PC jest już dostępne w Xbox Game Pass - poinformował producent, czyli łódzkie studio Render Cube. Jest to wprawdzie w dalszym ciągu wczesna wersja, ale na tyle zaawansowana, że można z nią spędzić wiele wieczorów, nie narzekając ani na nudę, ani na przesadną liczbę błędów.

Medieval Dynasty w formule wczesnego dostępu ukazało się 17 września ubiegłego roku. Od tamtego czasu można je było kupić na Steamie. Na taki ruch zdecydowało się ponad 600 tys. osób, co można uznać za duży sukces. W końcu mówimy o grze niezależnej, niskobudżetowej, niepromowanej w sposób typowy dla dużych produkcji. Co więcej, aż 91 proc. recenzji napisanych przez posiadaczy wczesnej wersji jest pozytywne (a zgromadzono ich już ponad 14 tys.). W ostatnim czasie (w ciągu minionych 30 dni) odsetek ten był nieco niższy, ale wciąż bardzo wysoki - 87 proc.

Reklama

"Już od momentu rozpoczęcia prac nad Medieval Dynasty marzyliśmy, żeby dotrzeć z nią do jak największej liczby graczy, przekroczenie 600 tys. sprzedanych egzemplarzy nie było zakładane w nawet najbardziej optymistycznych wariantach, a teraz mamy przyjemność ogłosić partnerstwo z Microsoft, co skutkuje dołączeniem naszego tytułu do usługi Xbox Game Pass For PC" - powiedział Damian Szymański, prezes Render Cube. W sierpniu, podczas targów Gamescom, poznamy kolejne szczegóły dotyczące gry.

Premiera pełnej wersji Medieval Dynasty jest planowana na przyszły rok. O tym, jak dużą popularność zdobyła gra, zdaje się świadczyć to, że można w nią obecnie zagrać w 17 wersjach językowych. Póki co można się nią pobawić wyłącznie na pecetach, ale autorzy planują też wersje na konsole. Aktualnie deweloper koncentruje się na wprowadzeniu dodatkowych mechanik, przedmiotów oraz usprawnień różnego rodzaju.

Medieval Dynasty to gra nazywana "symulatorem życia w średniowieczu", łącząca w sobie elementy RPG-a oraz survivalu. Przygodę rozpoczynamy w niej jako walczący o przetrwanie łowca, a z czasem możemy dorobić się nawet własnego miasta. Akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby. Większość czasu spędzamy na eksploracji, zbieraniu surowców, craftingu, rozbudowie wioski, a także (na późniejszych etapach) pilnowaniu gospodarki, handlu czy dbaniu o poddanych.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy