Reklama

Polskie Ancestors Legacy: Krzyżacy i darmowy weekend

​Polska strategia Ancestors Legacy jest dostępna za darmo w ten weekend. Już teraz produkcję można pobrać na Steamie i do niedzieli, 2 grudnia, cieszyć się kilkoma kampaniami fabularnymi oraz trybem sieciowym. Jednocześnie trwa spora przecena, w ramach której grę można kupić o połowę taniej.

Dostępne treści są w pewnym stopniu ograniczone. Tryb rywalizacji w sieci sprawdzimy bez żadnych cięć, ale zagramy tylko w trzy z ośmiu kampanii fabularnych, co i tak brzmi jak całkiem sporo atrakcji. Wcielimy się między innymi w Krzyżaków, których wprowadzono do gry w ramach darmowej aktualizacji w ubiegłą środę, 28 listopada.

Studio Destructive Creations położyło w grze nacisk przede wszystkim na rozgrywkę single player. W każdej kampanii czeka kilka scenariuszów, podzielonych następnie na misje. Wszystkie z nich zostały osadzone w historycznym kontekście - nie brakuje postaci i wydarzeń znanych z kart podręczników.

Reklama

A co z rozgrywką? Na początek otrzymujemy do dyspozycji oddział wraz z dowódcą, a także osadę, którą z czasem będziemy rozbudowywać o kolejne budowle (takie jak miejsca kultu, zapewniające naszym wojskom dodatkowe premie). Jednak nie odbywa się to tak, jak w klasycznych RTS-ach.

Nie musimy bowiem zarządzać robotnikami czy chłopami, ani wyznaczać miejsca na kolejne konstrukcje. Tego rodzaju czynności wykonują się bez naszego udziału, dzięki czemu możemy skupiać się na prowadzeniu wojny oraz... podboju kolejnych wiosek. Zdobywając następne osady, poprawiamy zasobność skarbca, dostęp do surowców oraz szanse na polu walki.

Starcia toczą się na stosunkowo niedużą skalę, dzięki czemu twórcy mogli pozwolić na obserwowanie ich wręcz z perspektywy pierwszoosobowej, z poziomu pola walki. To sprawia także, iż rozgrywka jest bardziej taktyczna i wymagająca. Liczba wojaków jest przeważnie dość ograniczona, więc cały czas musimy myśleć o ograniczaniu strat do minimum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy