Reklama

Polskie Agony w wersji PC jednak nie otrzyma aktualizacji znoszącej cenzurę

​Wczoraj ukazało się Agony - horror od polskiego studia Madmind. Twórcy gry poinformowali, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom nie zamierzają opublikować aktualizacji, która w wersji PC usunęłaby cenzurę.

W ubiegłym miesiącu odpowiedzialni za projekt developerzy ujawnili, że byli zmuszeni zmodyfikować część treści produkcji. Wprowadzenie zmian było konieczne - w przeciwnym razie tytuł nie mógłby trafić na konsole.

Wówczas obiecywano, że edycja PC otrzyma specjalną aktualizację, która zniesie autocenzurę. Szef studia Madmind - Tomasz Dutkiewicz - we wpisie na poświęconym grze kanale Discord oznajmił jednak, że łatka nie ujrzy światła dziennego. Kierujący ekipą nie przedstawił żadnych konkretnych powodów, które stały za podjętą decyzją.

W oświadczeniu udostępnionym na platformie Steam developerzy ujawnili jednak, że udało się dojść do porozumienia z europejskim PEGI, które odpowiada za przyznawanie kategorii wiekowych grom. W efekcie dokonane zmiany nie są aż tak duże.

Reklama

Ostatecznie cenzurze poddano dwa z siedmiu zakończeń oraz kilka sekwencji odblokowywanych po ukończeniu głównej kampanii fabularnej. Warto zaznaczyć, że dzisiaj autorzy opublikują specjalny materiał prezentujący oryginalne wersje zmienionych ujęć.

Podkreślono, że w tytule pojawią się krew, przemoc, brutalne sceny seksu (w tym homoseksualnego), poruszające genitalia i wyrywane serca. Gracze ujrzą także eksplodujące głowy dzieci oraz wydłubywane oczy.

Twórcy wyjaśnili również, że wydanie aktualizacji usuwającej wprowadzone modyfikacje mogłoby zakończyć się bardzo źle dla studia. Udostępnienie łatki doprowadziłoby do zakazu sprzedaży Agony, a wówczas Madmind zostałoby pozwane przez partnerów zarzucających zespołowi niewypełnienie kontraktów, czego konsekwencją byłoby zamknięcie firmy.

W Agony gracze wcielają się w "umęczoną duszę", która pozbawiona jakichkolwiek wspomnień trafia do piekła. Aby uciec ze złowrogiej pułapki, bohater musi odnaleźć Czerwoną Boginię, która jako jedyna wie, jak wydostać się do świata żywych.

Specjalną zdolnością podopiecznego jest możliwość przejmowania kontroli nad umysłami napotkanych istot - nie tylko ludzi, ale i demonów. Nie zabrakło oczywiście walki z przeciwnikami, a same starcia są dosyć brutalne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy