Reklama

Polski S.T.A.L.K.E.R. na horyzoncie!

Polskie studio Farm 51 zamierza stworzyć grę Czarnobylu.

Kilka dni temu Dawid z serwisu Ekspert Ceneo miał okazję odwiedzić gliwickie Farm 51, gdzie porozmawiał o aktualnych projektach studia oraz jego planach na przyszłość. W trakcie rozmowy z Wojciechem Pazdurem okazało się, że polska firma ma w planach grę poświęconą katastrofie w Czarnobylu.

"[...] przygotowujemy się do gry, która pokaże, jak Czarnobyl wygląda teraz, jak wyglądał trzydzieści lat temu, za czasów sowieckich, i jak będzie wyglądał w przyszłości, kiedy wszystko się zmieni" - powiedział Wojciech Pazdur.

Reklama

Na początku lipca Farm 51 wypuściło w końcu głośną aplikację Chernobyl VR Project. Podczas prac przy tym projekcie, studio zebrało materiały, które w przyszłości pomogą w stworzeniu pełnoprawnej gry skupiającej się na wydarzeniach, do których doszło 30 lat temu na Ukrainie.

"[...] będziemy robić grę bazującą na Czarnobylu, ale z racji tego, że mamy teraz trzydziestą rocznicę katastrofy i jest to drażliwy dla wielu osób temat, nie chcieliśmy iść w stronę rozrywki, ale interaktywnego dokumentu. Na bazie doświadczeń, które zebraliśmy, mamy w planie na najbliższe lata stworzenie gry poświęconej Czarnobylowi. Równie poważnej i nie nastawionej na bezmyślną rozrywkę" - stwierdził Pazdur.

Na chwilę obecną nie wiadomo nic więcej. Na bardziej szczegółowe informacje na temat nowego projektu będziemy musieli jeszcze poczekać.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje