Reklama

Polski Observer doceniony przez recenzentów

Observer /materiały prasowe

We wtorek na rynku zadebiutował Observer - kolejny projekt autorstwa krakowskiego studia Bloober Team. Wygląda na to, że gra przypadła do gustu recenzentom na całym świecie, ponieważ zbiera dosyć wysokie noty.

Akcja produkcji osadzona jest w 2048 roku i przedstawia futurystyczną wizję Polski. Gracze przenoszą się do Krakowa, przejmując kontrolę nad postacią Daniela Lazarskiego - członka tytułowej jednostki observerów, której agenci potrafią przeglądać wspomnienia napotkanych osób.

Zbierający przyznane przez recenzentów noty serwis Metacritic wskazuje, że średnia ocen gry w wersji PC wynosi obecnie 80%. Rezultat bazuje na czternastu dotychczas nadesłanych tekstach, które opublikowały różne portale.

Przykładowo serwis GameSpot, który wystawił produkcji 9/10, chwali przede wszystkim wciągającą fabułę. Dziennikarz podkreśla, że wraz z Observerem studio Bloober Team ustawiło wysoko poprzeczkę wśród cyberpunkowych opowieści. Narzeka jednak na rzadkie, ale frustrujące i niepasujące do reszty momenty skradankowe.

Reklama

Nieco mniej pobłażliwy był za to portal Wccftech, który przyznał notę 78/100. Docenił scenariusz, postacie i uniwersum, ale zwrócił uwagę na powtarzalność, która z czasem zaczyna się przejawiać w rozgrywce. Recenzent zauważył również, że niektóre z zastosowanych przez twórców zwrotów fabularnych nie są szczególnie oryginalne.

Observer dostępny jest na trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć opublikowany z okazji premiery zwiastun produkcji:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy