Reklama

Polski House Flipper zmierza na konsole

Niepozorny House Flipper to jedna z najpopularniejszych polskich gier w historii, z milionem sprzedanych egzemplarzy od debiutu we wrześniu 2019 roku. Teraz odpowiedzialna za projekt firma wydawnicza PlayWay szykuje się do debiutu wersji konsolowych, co powinno poprawić wynik.

Prezes Krzysztof Kostowski podał na początku miesiąca, że wydania przeznaczone na PlayStation 4 oraz Xbox One powinny ukazać się pod koniec obecnego miesiąca, a więc 28 lub 29 lutego. Co interesujące, w planach na marzec lub kwiecień jest także port projektu na urządzenia mobilne.

Tak było na początku miesiąca, a teraz mamy już oficjalne plany: House Flipper ukaże się 25 lutego na PlayStation 4 oraz dzień później - 26 lutego - na Xbox One. Jak widać, udało się zyskać kilka dni względem planów z początku miesiąca. Czas więc ruszyć do żmudnego malowania ścian!

Reklama

PlayWay szykuje szerszą ofensywę na konsolę. Jak przyznaje szef, jego firma posiada już certyfikat Microsoftu na konsolę Xbox One dla Thief Simulator, z premierą zaplanowaną na jutro, 19 lutego. Po uzyskaniu certyfikatu Sony, gra ma w późniejszym terminie trafić również na konsolę PlayStation 4.

Prezes PlayWay we wspomnianym materiale wideo poinformował także, że trwają ostatnie prace nad wersjami językowymi gry Tank Mechanic Simulator. Planowany termin premiery na PC to 20 lutego. Symulator naprawiania czołgów jest jednym z najbardziej oczekiwanych na Steamie. W pierwszym półroczu do graczy ma trafić także Junkyard Simulator, w którym zajmiemy się poszukiwaniem skarbów na zarządzanym przez nas wysypisku.

W House Flipper, przygotowanej przez krakowskie studio Empyrean produkcji, gracze kierują poczynaniami inwestora zajmującego się remontowaniem domów, w celu sprzedania nieruchomości z zyskiem. W trakcie rozgrywki należy odnawiać i udoskonalać różne elementy budynku. To wiąże się na przykład z rozwalaniem ścian, malowaniem powierzchni i układaniem płytek. Ogromny sukces przełożył się na dalsze wsparcie: rozbudowane rozszerzenie z ogrodami czy też powstający właśnie House Flipper City z - chyba - otwartym światem do eksploracji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy