Reklama

Polski horror The Medium ma datę premiery

​Polskie studio Bloober Team potwierdziło, że horror The Medium ukaże się 10 grudnia na PC oraz Xbox Series X/S. Microsoft zagwarantował sobie czasową wyłączność konsolową już jakiś czas temu, więc dotychczas sądzono, że gra będzie tytułem startowym. Jak widać, trzeba będzie poczekać dłużej.

Najstarsi górale pamiętają pewnie, że pierwsze wzmianki o grze pojawiły się już w 2012 roku, gdy wśród platform docelowych mówiono jeszcze o Xboksie 360, PlayStation 3, a nawet Wii U. Jak widać, założenia te uległy znacznej zmianie, co nie powinno chyba dziwić, patrząc na osiem lat rozwoju.

W komunikacie podano jeszcze, że cena gry została ustalona na wyjściowym poziomie 49,99 euro. Na Steamie widnieje natomiast 131,99 złotych, ale tylko do 10 grudnia, do dnia debiutu. Po tej dacie kwota wzrośnie o 10 procent, do 179,99 zł. To nadal dużo lepiej, niż przy przeliczeniu z 50 euro.

Reklama

Jeśli wydaje się, że taka kwota zakupu jest wysoka, to warto pamiętać, że mamy do czynienia z - jak na razie - najbardziej ambitnym przedsięwzięciem w dorobku Bloober Team, a to przecież twórcy wielu udanych horrorów, takich jak dwie części Layers of Fear 1 Observer czy - ostatnio - Blair Witch.

Najważniejszą mechaniką rozgrywki będzie oglądanie wydarzeń w dwóch światach jednocześnie - na podzielonym ekranie. Zabieg ten ma swoje uzasadnienie, ponieważ główną bohaterką gry jest kobieta-medium, żyjąca w tym samym czasie na dwóch różnych planach, rzeczywistym i duchowym.

Przełączanie się pomiędzy rzeczywistościami odegra kluczową rolę podczas rozwiązywania zagadek logicznych czy omijania przeciwników. Jak na medium przystało, prześladują nas wizję, w tym jedna szczególnie zapadająca w pamięć, dotycząca morderstwa dziecka. Ruszamy więc tropem sprawy.

Tym sposobem przybywamy do Krakowa, do opuszczonego hotelu, który przed laty stał się sceną niewyobrażalnej tragedii. Na miejscu zaczynamy poszukiwać śladów, korzystając właśnie z płynnego przemieszczanie się pomiędzy światami. Z okazji ogłoszenia przygotowano także nowy trailer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje