Polski gracz EVE Online chciał popełnić samobójstwo, ale uratowali go inni użytkownicy

Dzięki czujności i zaangażowaniu społeczności graczy oraz błyskawicznej akcji policji mężczyznie udało się uratować życie /123RF/PICSEL

Gracze popularnego EVE Online zdołali zapobiec tragedii. Zgromadzona wokół produkcji społeczność uratowała pochodzącego z Polski użytkownika, który chciał targnąć się na swoje życie.

Mieszkaniec powiatu myślenickiego podczas rozgrywki transmitowanej na żywo za pośrednictwem serwisu Twitch ogłosił, że zamierza popełnić samobójstwo. Na słowach się jednak nie skończyło - mężczyzna na oczach widzów spożył znaczną ilość tabletek.

Pozostali gracze sieciowej produkcji zareagowali natychmiastowo. Skontaktowali się z odpowiedzialnym za powstanie tytułu islandzkim studiem CCP, które następnie przekazało informację tamtejszym władzom. Mundurowi zawiadomili lokalną policję w Polsce.

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że w międzyczasie podobne zgłoszenie złożyła użytkowniczka z Niemiec, która była jednym z widzów transmisji z udziałem mężczyzny i próbowała odwieść go od próby samobójczej. Kobieta zgłosiła się do stróżów prawa naszych zachodnich sąsiadów, a ci do funkcjonariuszy w naszym kraju.

Reklama

Policja namierzyła 28-latka po numerze IP. W miejscu zamieszkania zastano jednak tylko jego rodziców, ale w pokoju syna natrafili na puste opakowania po lekach. Samego gracza udało się odnaleźć w pobliżu domu.

Mężczyzna potwierdził, że rzeczywiście chciał popełnić samobójstwo poprzez zażycie nadmiernej liczby tabletek. Jak wyjaśnił, na życie chciał targnąć się z powodu niepowodzeń w EVE Online. Dzięki udzielonej pomocy medycznej, zdrowiu fizycznemu użytkownika nic nie zagraża i obecnie przebywa pod opieką rodziny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eve Online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy