Reklama

Polski Frostpunk otrzyma darmowy dodatek

​Już w przyszłym tygodniu - 19 września - polska strategia Frostpunk od studia 11 bit z Warszawy doczeka się rozszerzenia, zatytułowanego Fall of Winterhome. Dodatek będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy gry, w sklepach Steam, GOG.com, Humble Store oraz Windows Store.

Szczegóły na temat dodatku są obecnie skąpe, lecz sam tytuł wydaje się sugerować, że pokierujemy pechowym osiedlem Winterhome, na które przy odrobienie szczęścia możemy natknąć się podczas eksploracji mroźnego pustkowia w podstawowej wersji gry.

Oficjalny opis Fall of Winterhome zapowiada "godziny nowej zawartości oraz świeże spojrzenie na mechanizmy rozgrywki. Do tego całkiem nowa mapa do zabudowania, z odświeżoną oprawą graficzną i nowymi informacjami na temat zimowego uniwersum gry.

"Gracze otrzymają możliwość przejęcia kontroli nad nową mapą z odświeżoną grafiką i odkryją historię mroźnego pustkowia, w którym przyszło im żyć. Poznają także sekrety z przeszłości - opowieść na temat upadłego miasta Winterhome, które mogą znać z głównej kampanii" - czytamy w opisie.

Reklama

Nie da się ukryć, że popremierowe wsparcie dla Frostpunk jest godne pochwały. Twórcy regularnie oferują aktualizacje, a wszystkie nowości udostępniane są kompletnie za darmo. W czerwcu pojawił się już nowy tryb rozgrywki - Survivor - a sierpniowe People and Automatons wprowadziło kolejne innowacje.

Fall of Winterhome nie będzie końcem dodatków. W planach jest jeszcze jeden tryb rozgrywki, pod nazwą Endurance, a także większa aktualizacja, Winter Snapshots.

"Od pierwszej chwili byliśmy tak mocno zaangażowani w ratowanie grupki ocalałych, że nie potrafiliśmy odejść od komputera. Owszem, było trudno (i to na normalnym poziomie), ale zarazem ciekawie, różnorodnie i satysfakcjonująco" - napisaliśmy w naszej recenzji Frostpunk. Na pewno warto będzie powrócić i sprawdzić nową mapę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy