Reklama

Polski Frostpunk opóźniony

​Na Frostpunk - kolejny projekt twórców This War of Mine ze studia 11 bit - przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Tuż przed weekendem ogłoszono, że gra ukaże się później.

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej polskiego zespołu poinformowano, że tytuł zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dotychczas developerzy planowali, że produkcja ujrzy światło dzienne jeszcze w bieżącym.

Przesunięcie debiutu spowodowane jest zamiarem wydania gry na kilku rynkach jednocześnie. Autorzy chcą, by w tym samym czasie pojawiła się w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Rosji, Chinach i Hiszpanii.

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie Frostpunk trafi do sprzedaży. Konkretna data premiery zostanie podana na przełomie 2017 i 2018 roku. Warto jednak zaznaczyć, że twórcy przygotowują nie tylko cyfrową, ale i pudełkową edycję produkcji. Ostatnia będzie ponoć "bogata".

Reklama

- Na kilku ostatnich targach zgłosiło się do nas szereg wydawców zainteresowanych pudełkową wersją gry. Do tej pory unikaliśmy pudełek jako mniej rentownych, ale daliśmy się przekonać widząc szansę na istotne zwiększenie sprzedaży oraz widoczności na rynkach lokalnych - tłumaczy Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit.

Produkcja powstaje obecnie z myślą o PC, ale niewykluczone, że zawita także na Xbox One i PlayStation 4. Taki obrót sprawy zasugerowali sami twórcy, którzy we wspomnianym oświadczeniu stwierdzili, że "pozyskanie kanałów dystrybucji na całym świecie może w przyszłości znacząco zwiększyć sprzedaż wersji gry na konsole".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje