Reklama

Polska policja zatrzymała producenta podrobionych sprzętów dla graczy

​Jeśli szukacie nowego pada do PlayStation 4 albo PlayStation 5, ale macie obawy, że zamiast oryginału staniecie się posiadaczami podróbki, mamy dobrą informację.

Ryzyko, że do tego dojdzie, właśnie spadło. Polska policja poinformowała na swojej stronie internetowej o aresztowaniu mężczyzny, który wyspecjalizował się w sprzedaży podrobionych akcesoriów do gier. Opublikowano zdjęcia, na których widać dużą liczbę kontrolerów przeznaczonych do PlayStation 4 i PlayStation 5.

34-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego. Podczas zatrzymania zabezpieczono 2,4 tys. kontrolerów o sumarycznej wartości blisko 450 tys. zł. Przed aresztowaniem dochodzenie prowadził Wydział do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Reklama

Nielegalna działalność trwała od dłuższego czasu. Mężczyzna pady z podrobionymi znakami towarowymi wprowadzał na rynek co najmniej od sierpnia 2020 roku. Sprzedawał je w punktach stacjonarnych w Łodzi, Bielsku-Białej oraz Bytomiu. Jego ofertę można też było znaleźć w internecie (na "znanych platformach" i w sklepie internetowym, ale policja nie podała dokładnych adresów). Sprzedawcy grozi teraz do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak nie dać się oszukać?

"Powyższy przykład doskonale pokazuje, że za pojawiającymi się na rynku sprzedaży super ofertami i mega promocjami może kryć się oszustwo. Jeśli proponowana cena nowego, pełnowartościowego produktu, jest znacząco niższa niż cena rynkowa, to warto się zastanowić z czego to wynika i czy sprzedający nie próbuje nas oszukać" - czytamy w informacji prasowej opublikowanej na stronie Policja.pl (pisownia oryginalna).

Zdecydowanie się pod tym podpisujemy. Szczególna ostrożność jest wskazana szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym, w którym wszyscy sprzedający - także ci nieuczciwi - liczą na wzmożone zainteresowanie wystawianymi produktami. Produktami, które czasem okazują się niestety podróbkami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy