Reklama

Polscy gracze oddali krew dla potrzebujących

Z okazji premiery Bloodborne na PlayStation 4 Sony Computer Entertainment Polska rzuciło graczom wyzwanie, aby połączyli siły i w dniu 25 marca 2015 roku oddali krew na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, udowadniając tym samym, że potrafią stawić czoła wszystkiemu, co stanie im na drodze.

W najnowszej grze studia From Software, Bloodborne bohater przechodzi tajemniczą transfuzję krwi w nadziei na pozbycie się koszmarów, które go nękają. Polski oddział PlayStation poprosił więc graczy o oddanie krwi, aby pomóc w ratowaniu życia i walce z chorobami.

Aby wziąć udział w akcji wystarczyło pojawić się w dniu 25 marca 2015 roku przy Pałacu Kultury i Nauki obok Stacji Metro Centrum w Warszawie w godzinach 11:00 - 16:00. Jak się okazało pierwsi śmiałkowie zaczęli pojawiać się jeszcze przed godziną 10:00. Z minuty na minutę kolejka robiła się coraz dłuższa, a wszystkie przewidziane na ten dzień formularze od RCKiK zostały rozdane w pierwszej godzinie zbiórki krwi. Wszyscy chętni stali po kilka godzin, aby oddać krew na na szczytny cel.

Reklama

"Wspólna akcja z PlayStation zdecydowanie zwiększyła liczbę osób, która pojawiła się przy ambulansie RCKiK. Przyszło dużo młodych osób gotowych pomóc potrzebującym, w sumie zebraliśmy 28 litrów krwi co jest bardzo dobrym wynikiem. Zdecydowanie życzylibyśmy sobie, aby takie akcje społeczne miały miejsce częściej" - powiedziała Ewa Gruszkowska - pielęgniarka koordynująca z RCKiK w Warszawie.

Przez "podzielenie się" krwią fani Bloodborne nie tylko zbliżyli się do świata gry, ale także pomogli w leczeniu ofiar wypadków i wspomogli potrzebujących. Dla tych, którzy zdecydowali się przelać krew z Bloodborne przewidziane były dyplomy, gadżety PlayStation oraz kupony na "Blood Burgera".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje