​Polium. Powstaje pierwsza konsola do grania oparta o technologię NFT

Polium zapowiedziane. Nowa konsola do grania zadebiutuje na rynku już w 2024 roku i będzie bazować na technologii NFT przy jednoczesnym wykorzystaniu Web 3 gaming. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Polium rewolucją na rynku konsol do grania. Co obiecują producenci?

Jak zapowiadają producenci tego urządzenia, konsola będzie wystarczająco potężna, by uruchamiać gry o wysokiej wydajności. Ponadto ma być bardzo intuicyjna i prosta dla przeciętnego użytkownika. Plany są dalekosiężne, a w jaki sposób zostanie to zmaterializowane - przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Polium wyposażone będzie również w czytnik linii papilarnych odpowiadający za bezpieczeństwo oraz specjalny dedykowany przycisk służący do handlowania i wymiany kryptowalut oraz tokenów NFT w technologii blockchain.

Reklama

Twórcy konsoli, którzy pracują nad nią w składzie... czteroosobowym, przyznają, że urządzenie uruchomi gry w rozdzielczości nawet 8K w trybie HDR przy 120 klatkach na sekundę i włączonym jednocześnie ray tracingu. Problemem jest jednak to, że producenci nie przedstawili nawet krótkich gameplay’ów. Nie wiemy również, jakie gry potencjalnie mogłyby działać na tej konsoli. Faktem jest jednak, że według zapewnień twórców - trwają liczne rozmowy ze znanymi deweloperami gier.

Zakup konsoli Polium będzie możliwy dopiero najpewniej w 2024 roku. Dostęp otrzymają posiadacze tzw. Polium Pass, czyli specjalnego tokena NFT. Według zapowiedzi producentów, tych zostanie wytworzonych blisko 10 tys. na rynku - przynajmniej w pierwszym rzucie.

Trzeba przyznać, że zamysł dotyczący tokenów NFT jest dosyć odważny, biorąc oczywiście pod uwagę obecne czasy, nie wspominając nawet o prognozach wybiegających kilkanaście miesięcy wprzód. Tokeny cieszyły się ogromną popularnością w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale wszystko wskazuje na to, że czasy świetności mają już za sobą.

Dość powiedzieć, że według licznych raportów aktualna sprzedaż NFT wynosi około 1 mld dolarów miesięcznie przy... ponad 12 mld jeszcze w styczniu 2022 roku. Jeśli trend będzie postępował, to już niebawem o tej technologii przyszłości, jak zapewniali niektórzy, zapomną wszyscy.

Oczywiście użycie tokenów NFT w konsoli Polium jest tematem szeroko komentowanym, i tak samo często krytykowanym.... Nie jest to jednak najbardziej newralgiczny czynnik jeśli chodzi o zapowiedź związaną z wydaniem na rynek tej nowej konsoli.

Konsola Polium i oskarżenia o plagiat

Zdecydowanie więcej zamieszania w sieci robi projekt logotypu Polium zaprezentowany przez producentów. Ten swoim wyglądem i oprawą wizualną łudząco przypomina GameCube od Nintendo. Podobieństwa zauważalne są niemal od razu, więc ten fakt nie umknął oczywiście internautom, którzy w liczny sposób zaczęli protestować i oskarżać producentów Polium o plagiat. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać.

Z czasem o nadchodzącej konsoli pojawi się więcej szczegółów. Na ten moment zapowiedź Polium nie spotkała się z przesadnym entuzjazmem. Wynika to z faktu, że pojawiło się bardzo wiele ogólników, a mało konkretów. Cień na całą sprawę rzuca oczywiście również zamieszanie z podobieństwem logotypów.

Projekt jest jednak na tyle ciekawy, że o ewentualnych zmianach, nowościach i kolejnych zapowiedziach postaramy się informować regularnie na łamach naszego serwisu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: konsola | NFT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy