Reklama

Polityk pomylił prawdziwy świat z grą wideo

GTA V - fragment filmu z gry zamieszczonego w serwisie YouTube.com/na kanale: The UiGamer /materiały źródłowe

​Pora na jeden z klasycznych tematów: politycy z całego świata kontra gry wideo. Przykładów na mieszanie rzeczywistości wirtualnej z tą prawdziwą było w przeszłości sporo, a najnowszym źródłem jest Awami Tehreek, pakistański sekretarz generalny oraz użytkownik serwisu Twitter.

W ubiegłym tygodniu mężczyzna podzielił się materiałem wideo, pochodzącym ewidentnie z gry Grand Theft Auto 5. Widać na nim lądujący samolot, w ostatniej chwili omijający znajdującą się na pasie startowym lotniska cysternę z paliwem. Doprawdy trudno pomylić te ujęcia z rzeczywistością.

Tymczasem Tehreek opisuje klip z podziwem: "Samolot w ostatnich chwili wzbija się w powietrze, mogło zakończyć się wielką katastrofą. Cudowny manewr, przeprowadzony dzięki opanowaniu pilota" - napisał na Twitterze, w wiadomości, która została już niestety usunięta.

Reklama

W sieci można na szczęście znaleźć kopię pomyłki. Część bardziej wyrozumiałych obserwatorów sugeruje, że wcale nie jest jasne, czy polityk nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ogląda grę wideo. Być może chwali po prostu sztuczną inteligencję wirtualnego pilota samolotu!

W rzeczywistości ujęcie pochodzi z materiału wideo youtubera o pseudonimie "UiGamer", który celowo ustawił samolot (dodany do gry Airbus A380) na kursie kolizyjnym z cysterną, by sprawdzić, jak zachowa się kierowany przez komputer pilot. Jak widać, poradził sobie całkiem dobrze.

Tehreek nie jest jednak wyjątkiem. W komentarzach pod filmem w serwisie YouTube nie brakuje wpisów w stylu "mój wujek myślał, że to prawda i wrzucił to na Facebooka".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy