Reklama

Polak przygotował nieoficjalny remake horroru P.T.

​Horror P.T., stanowiący "grywalny teaser" anulowanego Silent Hills, został usunięty z PlayStation Network już lata temu. Od tego czasu w sieci nieustannie pojawiają się próby wskrzeszenia produkcji, lecz projekty fanów są najczęściej bardzo szybko "tłumione" w zarodku przez prawników japońskiej korporacji.

Dlatego też jeden z twórców - Artur Łączkowski - postawił na nieco inne podejście. Zamiast alarmować dział prawny Konami i narażać się pracownikom, po prostu pracował w ciszy, a efekt końcowy od razu opublikował dla wszystkich zainteresowanych, w serwisie itch.io.

Nie mamy oczywiście do czynienia ze stuprocentowo idealną repliką produkcji Hideo Kojimy, lecz - jak zapewnia serwis PC Gamer - kopia od polskiego dewelopera momentami bardzo blisko nawiązuje do oryginału. Brakuje także informacji o sterowaniu, a zabawa jest sporo krótsza - ale to przecież amatorski projekt.

Reklama

Wydaje się, że głównym celem Łączkowskiego jest zainteresowanie graczy wsparciem w serwisie Patreon. Twórca ma bowiem w planach przygotowanie pełnoprawnego remake’u całego Resident Evil 2. Jak naiwnie dodaje, "o ile to zgodne z prawem". Możemy od razu powiedzieć, że nie, to nie jest zgodne z prawem.

Wracając do P.T., to zaraz po usunięciu namiastka Silent Hills stała się pozycją niemal kultową. Dość powiedzieć, że jeszcze dzisiaj w serwisach aukcyjnych pojawiają się oferty sprzedaży konsol, w których główną atrakcją jest właśnie fakt, że na dysku twardym znajduje się P.T. Konami mogło bowiem usunąć grę z dystrybucji PlayStation Network, ale już nie z kont użytkowników.

Historia P.T. jest całkiem interesująca. Projekt pojawił się niespodziewanie w 2014 roku, bez żadnej wskazówki na temat tego, że mamy do czynienia z pracą słynnego Hideo Kojimy. Dopiero gdy pierwsza osoba zdołała ukończyć demo, okazało się, że to bardzo zaawansowany teaser Silent Hills, do którego zaangażowano nawet Normana Reedusa, aktora znanego z serialu "The Walking Dead".

Równie szybko, bo już w 2015 roku, demo usunięto z dystrybucji, a Silent Hills zostało skasowane. To sprawiło, że tytuł obrósł w legendy. Jeszcze lata później gracze odkrywali w nim sekrety, takie jak nowe miejsce, a których pojawia się Lisa - duch i główny przeciwnik w produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy