Reklama

Polak potrafi - Wiedźmin, GTA i Gothic w wirtualnej rzeczywistości

Oculus Rift, mata z Dance Dance Revolution, kontrolery ruchowe z Nintendo Wii - i już można uczynić Biały Sad i Los Santos niemal prawdziwymi.

Jacek "JackQuack" Kułakowski jest pasjonatem wirtualnej rzeczywistości i chce udowodnić światu, że zestawy VR to nie zabawa na 20 minut, a źródło niesamowitej immersji. Fallout 3, Noc Kruka, horrory - zaczął ambitnie, a w wysłanym nam mailu zapowiada, że to dopiero początek.

"(Potrzebna jest) masa skryptowania i kombinacji, ale efekt jest bardzo zadowalający" - mówi nam Jacek Kułakowski o swoim odpalonym niedawno kanale na YouTube.

Uzbrojony w gadżety pokroju maty do DDR, pistoleciku czy pomagającej w sunięciu po Los Santos kierownicy stara się użyć wszystkich możliwości oferowanych przez wirtualną rzeczywistość, by uczynić popularne gry jak najbardziej wciągającymi. Trzeba mu przynać - ma samozaparcie.

Reklama

Dziki Gon, Grand Theft Auto V, Fallout 3, Gothic II: Noc Kruka - jego kanał youtube'owy dopiero zaczyna się rozkręcać, ale już podziwiać można na nim masę kreatywności włożoną w promowanie idei VR. Jackowi trzeba przyznać, że uwiecznione na jego filmie rozglądanie się po wnętrzu samochodu w GTA za pomocą Oculusa budzi myśl "ja też tak chcę".

"Nie chcę, żeby ludzie myśleli, że VR to głupia zabawa na 20 minut" - twierdzi Jacek, zapraszając do głosowania na najciekawsze pokazy na jego stronie internetowej - odnośnik tutaj. Chyba nikogo nie dziwi, że porażającą większość głosów zbiera obecnie największa produkcja CD Projekt Red?

Co niesie przyszłość? "Dopracowanie technikaliów, lepsze materiały" - a w dalszej perspektywie chęć spełnienia marzeń w postaci prototypowania software'u ("głównie tego brakuje obecnie w świecie VR") i sprzętu służącego do rozwoju wirtualnej rzeczywistości. Cóż - trzymamy kciuki i czekamy na kolejne materiały!

Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje