Polacy stworzą grę z autorem Batmana i 100 Naboi

​Polskie niezależne studio Punch Punk Games nie próżnuje. Po sukcesie gry przygodowej "Apocalipsis", zespół pracuje nad dwoma kolejnymi tytułami. Pierwszym z nich jest ujawniony w zeszłym roku projekt "This Is the Zodiac Speaking" - opowiadający historię jednego z najsłynniejszych amerykańskich morderców. Nadszedł czas na ujawnienie drugiej gry, która z pewnością zachwyci fanów komiksu na całym świecie.

"Moonshine" to ukazująca się nakładem Image Comics opowieść autorstwa legendarnego duetu Brian Azzarello i Eduardo Risso, która doczeka się growej adaptacji przygotowanej przez Punch Punk Games. Nowela obrazkowa opowiada o czasach prohibicji, nielegalnym handlu alkoholem i uwikłanych w całą operację organizacjach przestępczych. W tle przyziemnej, gangsterskiej akcji nie mogło jednak zabraknąć wątków paranormalnych w formie nadprzyrodzonej klątwy, która objawia się w blasku księżyca. Polscy czytelnicy również mogą cieszyć się tą historią, która od 2018 roku wydawana jest przez Mucha Comics pod nazwą "Księżycówka".

Reklama

Komiks to dynamiczna i trzymająca w napięciu historia, która według deweloperów najlepiej sprawdzi się w konwencji gry Action Adventure. Dzieło opowie odrębną historię, w którą uwikłani zostaną bohaterowie oryginału, a scenariusz powstaje już w ścisłej współpracy z Brianem Azzarello. 

Fani gier i komiksów będą mogli zobaczyć pierwsze efekty tej nietuzinkowej współpracy już w IV kwartale 2019 roku.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy