„Pół wieku poezji później” – fanowski film w świecie Wiedźmina opóźniony, ale ma nowy zwiastun

Na nowy film o przydogdach Wiedźmina trzeba będzie poczekać, ale oglądając zwiastuny, można mieć pewność, że cierpliwość zostanie wynagrodzona /materiały prasowe

​"Pół wieku poezji później" to przygotowywany przez fanów film osadzony w świecie cyklu Wiedźmin. Okazuje się, że na produkcję przyjdzie nam poczekać nieco dłużej niż planowano.

Początkowo obraz miał zadebiutować jeszcze w przyszłym miesiącu. Przed weekendem twórcy poinformowali jednak, że projekt ukaże się dopiero 21 czerwca przyszłego roku. Tego dnia zostanie udostępniony za darmo w serwisie YouTube.

Dokładnego powodu przesunięcia premiery nie podano. Niewykluczone jednak, że opóźnienie związane jest z faktem, że film nie jest już produkcją krótkometrażową, a średniometrażową. W praktyce oznacza to, że wydłużono czas trwania do około godziny. Najpewniej autorzy potrzebują dodatkowych miesięcy na zakończenie zdjęć i prac.

Reklama

Akcja "Pół wieku poezji później" toczy się mniej więcej 50 lat po wydarzeniach z ostatniego tomu powieściowego cyklu Andrzeja Sapkowskiego. Dochodzi do ataku na Kaer Morhen, a wkrótce potem z Aretuzy - szkoły dla czarodziejek - ucieka młoda dziewczyna, która podejrzana jest o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura.

Tropem renegatki podążają wiedźmin Lambert oraz rudowłosa Triss Merigold - w obie postacie wcielą się odpowiednio Mariusz Drężek i Magdalena Różańska. Do bohaterów dołączy bard Jaskier, w którego roli powróci znany z niesławnego filmu "Wiedźmin" Zbigniew Zamachowski.

Obraz przygotowuje grupa Bez Klapsa Productions we współpracy z firmą SC Projects. Reżyserem jest zaś Jakub Nurzyński, który wspólnie z Dariuszem Gabrylewiczem i Brunonem Hawrylukiem napisał scenariusz produkcji.

Poniżej można obejrzeć najnowszy - jak podkreślają twórcy, pierwszy oficjalny - zwiastun projektu:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy