Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Poker w Red Dead Online nie dla Polaków

​Rockstar zakończył wczoraj etap testów Red Dead Online, publikując sporych rozmiarów aktualizację gry. Poza nowym ekwipunkiem i zadaniami fabularnymi dodano także kolejną mini-grę. Mowa o wyczekiwanej i bardzo popularnej atrakcji pobocznej: pokerze. Ten nie jest jednak dostępny w Polsce.

Różne miejsca w otwartym świecie - Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine i stacja Flatneck - oferują teraz stoliki, pozwalające wyzwać znajomych do prywatnej gry na zasadach Hold ’Em. Możemy też przysiąść się do publicznego stołu, gdzie stawki wejściowe i nagrody są jeszcze wyższe.

Reklama

Wszystko zapowiada się więc świetnie, ale jak jednak dopatrzył się blog GryNieznane.pl, pokerowa rozgrywka po prostu nie jest dostępna w Polsce. Rockstar nie podaje oczywiście przyczyn, ale można domyślić się, że deweloperzy dokładnie sprawdzili, jakie prawo obowiązuje w różnych krajach.

Wygląda więc na to, że Rockstar bada adres IP, za pomocą którego łączymy się z internetem. Nie jesteśmy więc odosobnieni, ponieważ lista krajów z obostrzeniami dotyczącymi sieciowego hazardu obejmuje także Argentynę, Izrael, Kostarykę, Luksemburg, Islandię, Kuwejt i tak dalej.

Twórcy produkcji nie są oczywiście winni - po prostu muszą dostosować swój tytuł do lokalnych przepisów. To nie przeszkadza jednak internautom w wylewaniu żali i obwinianiu deweloperów w licznych wątkach zamieszczanych na forach internetowych czy też w serwisach społecznościowych.

Warto jednak dodać, że Rockstar wykazał się być może pewną nadgorliwością, ponieważ wirtualny poker bez licencji jest faktycznie zabroniony w Polsce, ale tylko jeśli wygrywamy (lub przegrywamy) prawdziwe pieniądze, a nie wirtualne dolary na fikcyjnym Dzikim Zachodzie.

Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje