Pokemon Scarlet & Violet - nowy mod pozwala grze osiągnąć stałe 60 FPS-ów

Dobra wiadomość dla fanów Pokemon Scarlet & Violet. Fanom udało się stworzyć modyfikację, która pozwala utrzymywać nowej odsłonie serii stabilne 60 klatek.

Game Freak wreszcie postanowiło podjąć odrobinę ryzyka i dokonało niemałą rewolucję, pracując nad Pokemon Scarlet & Violet. Gra oferuje teraz pełnoprawny, otwarty świat i daje graczowi wolną rękę pod kątem progresu. Historia dzieje się w tle, rozwija się wraz z łapanymi przez nas Pokemonami, ale to gracz decyduje o tym, co się dzieje i kiedy.

Potencjalnie jedną z najlepszych odsłon Pokemonów w historii rujnują niestety problemy techniczne. Tym razem wina nie leży po stronie Switcha, który niesie ze sobą niestety spore ograniczenia, tylko po stronie Game Freak. Powstał gra niezdolna do utrzymania 30 FPS-ów, pełna błędów, glitchy i problemów, jakich nigdy nie widzieli fani tej serii.

Reklama

Rozwiązanie tego problemu znalazł najwyraźniej @theboy181, który na Twitterze pochwalił się ostatnio modyfikacją do Pokemon Scarlet & Violet pozwalającą na osiągnięcie stabilnych 60 FPS-ów. Jest to oczywiście dzieło fana, które w takiej formie nie trafi prawdopodobnie do gry Game Freak. Jeżeli do takiego stanu doprowadził grę członek społeczności Pokemonów, może zrobią to również deweloperzy.

Krótka prezentacja moda doskonale pokazuje również, jak tragiczny jest stan techniczny Scarlet & Violet. Widać ogromną różnicę pomiędzy tym, co udało się osiągnąć prywatnemu graczowi, a pełną problemów grą Game Freak.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokemon Scarlet & Violet | Nintendo Switch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy