Reklama

Pokémon Let's Go! Pikachu i Pokémon Let's Go! i Eevee pierwszymi odsłonami cyklu na Switch

​Nintendo zapowiedziało Pokémon Let's Go! Pikachu i Pokémon Let's Go! i Eevee - nowe odsłony cyklu z sympatycznymi stworkami w rolach głównych, a zarazem pierwsze, które zawitają na Switch.

Odpowiedzialni za projekt developerzy jednocześnie podkreślili, że produkcje nie wchodzą w skład głównej serii. Pełnoprawne części ukażą się w drugiej połowie przyszłego roku na konsoli japońskiego koncernu.

Powstające gry częściowo bazują na rozwiązaniach zastosowanych w mobilnym Pokémon GO, z którym są też powiązane. Zabraknie starć z dzikimi stworkami, które będą widoczne na planszy. Po podejściu do danego osobnika, pojawi się możliwość jego schwytania, podobnie jak w tytule ze smartfonów i tabletów, na sukces w łowach wpłynie sposób rzutu.

Reklama

Do łapania poszczególnych istot posłuży kontroler ruchowy JoyCon. Do sprzedaży trafi jednak także specjalne akcesorium w formie pokéballa. Cenę urządzenia ustalono na 4980 jenów, czyli około 170 złotych.

Akcję produkcji osadzono w Kanto, a więc regionie znanym z odsłon o podtytułach Red, Blue i Yellow. Gracze natkną się jedynie na 151 stworków z pierwszej generacji i ich formy z obszaru Alola. W planach jest też jeszcze jeden dodatkowy, którego na razie nie ujawniono.

Walki z trenerami nie ulegną zmianie, co oznacza, że odbędą się w turach. Potyczki sprowadzą się do wydawania poleceń podopiecznym pokémonom - każdy ze stworków otrzyma do dyspozycji cztery zróżnicowane techniki.

Twórcy podkreślają, że gry nie są remake’ami Yellow, aczkolwiek bazują na bardzo podobnych elementach. Tak jak w słynnej części z 1998 roku, głównemu bohaterowi będą towarzyszyli - w zależności od wybranej odsłony - Pikachu lub Eevee, którym założymy rozmaite stroje. Na "spacer" wyprowadzimy również inne stworki.

Warto zaznaczyć, że w tytułach znajdzie się opcja umożliwiająca przeniesienie osobników schwytanych w mobilnym Pokémon GO (i odwrotnie). Po imporcie, zawitają na ranczo, gdzie gracze staną przed koniecznością ponownego złapania istot.

W planach jest także tryb kooperacji przeznaczony dla dwóch osób. Drugi użytkownik dołączy do zabawy w dowolnym momencie. Działanie wariantu nie jest na razie jasne, ale wygląda na to, że znajomy pokieruje postacią o przeciwnej płci, ale dysponującej tym samym zestawem pokémonów.

Pokémon Let's Go! Pikachu i Pokémon Let's Go! i Eevee ukażą się 16 listopada na konsoli Switch. Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun gier:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy