Reklama

Pokemon GO otrzyma wyzwania dzienne

Dostępna na urządzeniach mobilnych gra Pokemon GO otrzyma niedługo interesującą nowość. Twórcy ujawnili, że w jednej z przygotowywanych łatek dodadzą wyzwania dzienne.

Produkcja nadal cieszy się ogromną popularnością, ale choć od premiery minęło już kilka miesięcy, wciąż nie otrzymała nowych elementów, które rozbudowałyby rozgrywkę. To się jednak wkrótce może zmienić.

Twórcy ze studia Niantic poinformowali, że pracują nad aktualizacją, która wprowadzi do gry wyzwania dzienne. Mają to być specjalne misje, których wykonywanie każdego dnia będzie wynagradzane.

Na razie ujawniono dwa rodzaje tego typu zadań. Pierwsze związane jest z łapaniem pokemonów - za pierwszego schwytanego danego dnia stworka otrzymamy 500 punktów doświadczenia oraz 600 sztuk Stardust (surowca służącego do wzmacniania podopiecznych istot).

Reklama

Druga misja dotyczy pokestopów - punktów rozlokowanych w różnych miejscach w okolicy. Odwiedzenie sklepu po raz pierwszy w danym dniu nagradzane ma być 500 punktami doświadczenia oraz "wieloma dodatkowymi przedmiotami".

Wspomniane wyzwania dostępne mają być również w wariancie tygodniowym. Jeżeli ktoś będzie łapał pokemony i odwiedzał pokestopy przez siedem kolejnych dni, otrzyma odpowiednio 2 tysiące punktów doświadczenia i 2400 sztuk Stardust oraz 2 tysiące punktów doświadczenia i "większą liczbę dodatkowych przedmiotów".

Data premiery łatki z dziennymi zadaniami nie jest na razie znana. Twórcy obiecują jednak, że powinna zostać opublikowana "wkrótce" - niewykluczone więc, że pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.

Pokemon GO dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Produkcja opiera się modelu F2P, co oznacza, ze zabawa jest darmowa, ale w grze znalazły się opcjonalne mikropłatności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama