Pokémon Go - naukowcy z Antarktydy dodali swoją placówkę do gry

Stacja badawcza w Antarktyce stała się nowym miejscem w grze Pokémon Go. To zasługa dwóch naukowców, którzy pracują w niej na co dzień.

Naukowcy z Australii, Raimon Hennessy i Pete Rizzo, z powodzeniem zgłosili swój odległy ośrodek badawczy jako nowy PokéStop w grze Pokémon Go. Oboje odkryli, że grają w tę grę po tym, jak niezależnie starali się dodać swoją stację do gry. Ich wspólna inicjatywa przyciągnęła uwagę firmy Niantic, twórców Pokémon Go, dzięki pośrednictwem platformie Reddit.

Davis to stacja badawcza położona na odizolowanym kontynencie, która teraz przyciąga uwagę graczy na całym świecie. Hennessy, który zajmuje się łącznością na stacji, wspomina, że choć czas wolny w tak surowych warunkach jest ograniczony, to właśnie gry i spacery pozwalają mu na chwilę relaksu. Ciekawostką jest, że zainicjował on dodanie stacji do gry po prośbie swojej partnerki, która chciała otrzymać wirtualne pocztówki z Pokémon Go.

Reklama

PokéStop przy stacji Davis jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swoje położenie, ale również dlatego, że umożliwia naukowcom utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Z racji odległego położenia jedynym sposobem na połączenie z internetem jest satelitarna sieć Wi-Fi, która działa tylko w wybranych budynkach na terenie stacji.

Stacja Davis służy jako centrum badań nad zmianami klimatycznymi, promieniowaniem ultrafioletowym i poziomami ozonu, lecz również jako centrum rozrywki dla naukowców. Oprócz pracy naukowej baza ta pełni teraz dodatkową rolę jako punkt łączący świat nauki z wirtualnym światem Pokémonów. Rosnące zainteresowanie Pokémon Go w miejscach tak odległych, jak Antarktyda, to dowód na to, jak bardzo globalny sukces osiągnęła gra.

Pokémon Go to gra, która zrewolucjonizowała pojęcie rozrywki mobilnej, łącząc rzeczywistość z wirtualnym światem Pokémonów. Gracze za pomocą swoich smartfonów mogą eksplorować rzeczywisty świat i różnorodne pokémony, a także tocząc pojedynki z innymi graczami. Gra została wydana w 2016 roku i szybko zyskała globalną popularność. Stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów w historii gier mobilnych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokémon GO | niantic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy