Reklama

Pokazano drzewko umiejętności z Diablo 4

​Twórcy ze studia Blizzard opublikowali kolejną odsłonę kwartalnika dokumentującego postępy w pracach nad Diablo 4. Poznaliśmy między innymi wygląd drzewka umiejętności, które... faktycznie wygląda jak drzewo. Co więcej, wydaje się czerpać rozwiązania z cenionego Path of Exile.

"Zapoznaliśmy się z licznymi komentarzami i zgadzamy się, że system talentów potrzebuje więcej głębi. System progresji zdolności również sprawia wrażenie zbyt uproszczonego. Prowadziło to do sytuacji, w których gracz nie miał sensownego powodu, by wydawać punkty zdolności" - napisano.

W ten sposób narodziło się więc całkiem imponujące drzewo, na gałęziach którego znajdują się umiejętności. Rozwijając kolejne gałęzie natykamy się także na mniejsze, pasywne talenty, zapewniając bonusy do statystyk. To rozwiązanie przypomina właśnie system znany z Path of Exile.

Reklama

Jeśli jednak wzorować się na kimś, to na najlepszych - a Path of Exile to dzisiaj bez wątpienia najlepszy przedstawiciel gatunku action RPG na rynku. Kwadratowe "węzły" na drzewie to poszczególne umiejętności, okrągłe - ich ulepszenia, a pomiędzy znajdują się punkty pasywne.

"Drzewko składa się z licznych węzłów. Wyobraźcie sobie, że każdy taki węzeł na ogromnym drzewku rozwoju ma inny wpływ na poszczególne zdolności. Dlatego też ścieżka, którą wybierzecie, zadecyduje o dużych skokach mocy postaci oraz jej stylu gry" - wyjaśniają deweloperzy.

"Ostatnia rzecz, na którą chcemy zwrócić uwagę, to fakt, że gracze nie będą mogli odblokować każdego węzła drzewka zdolności. Obecnie celujemy w 30-40 procent zapełnionych węzłów do końcowego etapu gry" - napisano dalej, co także mocno przypomina wspomniane Path of Exile.

W nowym kwartalniku są też informacje na temat zaklinania zdolności czarodziejki - jeśli umieścimy aktywną zdolność w jednym z trzech dodatkowych slotów, możemy liczyć na modyfikację efektów, co powinno znacznie rozszerzyć możliwości budowania postaci. Każda klasa otrzyma podobny system.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje