Pokaz gier na PS5 już dzisiaj!

Nadszedł ten dzień, dzień, na który czekali wszyscy fani marki PlayStation, dzień przełożonego pokazu gier na PlayStation 5, event odbędzie się właśnie dzisiaj.

Specjalne wydarzenie ujawniające gry zmierzające na next-gena Sony było planowane na 4 czerwca, ale w ostatniej chwili zostało odwołane z powodu sytuacji w Stanach Zjednoczonych.

Firma uznała, że protesty przeciwko brutalności policji i rasizmowi, wywołane przez śmierć George’a Floyda, który został uduszony podczas interwencji przez białego policjanta, to nie jest odpowiedni czas, by cieszyć się nowymi grami.

I choć w okolicznościowym wpisie nie było bezpośrednich odniesień do osoby zamordowanego, to koncern już wcześniej wyrażał swoje poparcie dla sprawy Black Lives Matter. W związku z tym prezentacja gier zmierzających na PlayStation 5 została odłożona na nieokreślony termin:

Reklama

Nie zostało nam już dużo czekania, bo The Future of Gaming zobaczymy już dzisiaj, choć tym razem nie będzie to stream na żywo, a materiał z odtworzenia. Tak czy inaczej, całość będzie trwała ok. godziny i pokaże, czego możemy się spodziewać po nadchodzącej konsoli.

Co prawda próbkę możliwości dostaliśmy już podczas zapowiedzi Unreal Engine 5 od Epic Games, która odbyła się za pomocą PlayStation 5 właśnie, ale jak dobrze wiemy, to nie to samo, co gry.

Warto jednak zaznaczyć, że prezentacja ta będzie tylko jedną z kilku zaplanowanych przez Sony, dlatego nie należy się po niej spodziewać ujawnienia jakichkolwiek innych szczegółów, bo design, datę premiery i cenę PlayStation 5 poznamy z pewnością na osobnej konferencji.

Niemniej i tak jest na co czekać, dlatego jeszcze raz przypominamy - czwartek o godzinie 22:00 naszego czasu, a event można będzie oglądać za pomocą youtube’owego kanału PlayStation oraz Twitcha. Embed będzie załączony poniżej:

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PS5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama