Reklama

Podobno trwają prace nad drugim sezonem Minecraft: Story Mode

Studio Telltale Games znane jest z tworzenia przygodówek bazujących na znanych licencjach. Jedna opierała się na słynnym Minecrafcie. Jeśli wierzyć informacjom, które pojawiły się w sieci, powstanie kontynuacja tytułu.

Istnienie projektu zdradziła australijska organizacja zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowych grom. W jej internetowej bazie odnaleziono właśnie drugi sezon produkcji osadzonej w kwadratowym świecie.

Szczegółów oczywiście brak, ale ujawniono, że pierwszy z przygotowywanych epizodów otrzyma tytuł Hero in Residence. Informacje umieszczone w poświęconym przygodówce wpisie sugerują, że odcinek ukaże się na kilku platformach sprzętowych.

Najprawdopodobniej mechanizmy rozgrywki nie ulegną większym zmianom. Tak jak w innych grach Telltale Games, zajmiemy się więc prowadzeniem rozmów z napotykanymi postaciami, uczestnictwem w sekwencjach QTE oraz podejmowaniem wyborów wpływających na dalsze wydarzenia.

Reklama

Na razie przedstawiciele studia nie potwierdzili doniesień australijskiej organizacji. Nie można jednak wykluczyć, że developerzy zaprezentują grę podczas tegorocznych targów E3, być może na konferencji Microsoftu, który jest właścicielem marki Minecraft.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama