Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Podbój Marsa w trybie przyspieszonym

Surviving Mars /materiały prasowe

​Do sprzedaży trafiła nowa gra, która w zamiarze ma zaspokoić rozbudzony apetyt na kolonizację i eksplorację Czerwonej Planety. Surviving Mars to produkcja bułgarskiej ekipy Haemimont Games odpowiedzialnej między innymi za popularną serię Tropico, traktującą o zarządzaniu tropikalną wyspą.

Twórcy gry postanowili nie eksperymentować i stworzyli kolejną produkcję, w której wcielamy się w rolę zarządcy i musimy wykazać się strategicznym zmysłem, tym razem przy kierowaniu pierwszą kolonią na Marsie. Motywem przewodnim jest przetrwanie i dalsza eksploracja planety, a wszystko to w klimatach science fiction.

Reklama

Twórcy gry opisują ją jako symulator zarządzania miastem i kładą nacisk przede wszystkim na rozbudowę marsjańskiej infrastruktury przy użyciu futurystycznych kopuł, które są najbardziej charakterystycznym elementem rozgrywki.

Gracze będą musieli zatem uprawiać żywność, wydobywać surowce, badać okolice i przede wszystkim dbać o morale kolonistów, którzy mogą czuć się nieswojo na obcej przecież planecie.

Przeniesienie formuły rozgrywki z tropikalnej wyspy na najbliższą nam planetę w Układzie Słonecznym wyszła twórcom na dobre. Gra od razu po premierze zaczęła zbierać bardzo dobre recenzje i na serwisie Metacritic może obecnie pochwalić się oceną na poziomie 79/100.

Gra z polskimi napisami dostępna jest na PC oraz PS4 i Xbox One. Poniżej prezentujemy krótki, premierowy trailer:

Dowiedz się więcej na temat: Surviving Mars

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje