Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Początek kampanii społecznej „PomaGrajmy” skierowanej do graczy

​Apteczki i magiczne eliksiry wielokrotnie ratowały życie graczy podczas najbardziej wymagających misji. Często od ich znalezienia zależało, czy uda się pomyślnie zakończyć zadanie.

W prawdziwym świecie, dla cierpiących na nowotwory krwi, trudną do zdobycia "apteczką" jest szpik kostny. Posiada on wielką moc ratowania życia. Teraz każdy może wcielić się w postać superbohatera i wypełnić najprawdopodobniej najważniejszą misję. Wystarczy zarejestrować się do bazy Dawców szpiku oraz niczym Son Goku podczas Genki-Dama w walce z najgorszymi potworami, poprosić o pomoc wszystkich Ziemian.

Reklama

PomaGrajmy to akcja Fundacji DKMS skierowana do graczy oraz fanów gamingu. Celem inicjatywy jest zachęcanie do rejestrowania się jako Dawca w bazie Dawców szpiku i komórek macierzystych oraz zwiększenie świadomości problemu nowotworów krwi. Polska słynie z turniejów na najwyższym, światowym poziomie, wybitnych esportowców z sukcesami na koncie oraz rzesz graczy, którzy gotowi są nieść bezinteresowną pomoc.

Oficjalny start kampanii PomaGrajmy odbędzie się podczas Warsaw Comic Con Fall Edition w dniach 24-26 listopada 2017 roku. Na stoisku Fundacja DKMS będzie poszukiwać superbohaterów gotowych uratować ludzkie życie. Wszyscy odwiedzający dowiedzą się więcej o oddawaniu szpiku i skorzystają z okazji, aby zarejestrować się w bazie Dawców. Dzięki specjalnie przygotowanej fotobudce, zrobią sobie zdjęcie, udostępnią na swoich profilach i pokażą całemu światu, że chcą i mogą pomagać. Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje w strefie Free2Play, której partnerami są Lioncast i Optimus.

W ramach kampanii odbędą się tematyczne livestreamy ze znanymi polskimi graczami. Podczas transmisji widzowie dowiedzą się, jak działa Fundacja DKMS, w jaki sposób mogą się zarejestrować online oraz będą mogli uczestniczyć w konkursach z nagrodami. Fundacja planuje również udział w kolejnych gamingowych eventach.

Akcja rejestracyjna podczas Comic Con będzie dedykowana Andrzejowi - 24-letniemu pływakowi, który niecały rok temu zachorował na bardzo agresywny i niezwykle rzadki nowotwór układu limfatycznego. Czeka go trudna walka z chorobą. Dla niego i wielu innych osób przeszczep szpiku jest jedyną szansą na powrót do zdrowia.

- Pół roku temu baseny zamieniłem na szpitalne korytarze. Latem, zamiast spędzać czas na plaży, siedziałem w pustym pokoju podłączony do kroplówki z chemią. Lekarzy widywałem częściej niż własnych rodziców - komentuje Andrzej. - Chciałbym kiedyś wrócić do normalnego życia i bardzo proszę wszystkich o pomoc - dodaje.

Pośliń patyczek - uratuj życie!

Tak. Naprawdę tak niewiele potrzeba, aby oddać materiał do banku dawców szpiku. Dzięki temu nasze dane i profil genetyczny znajdą się w bazie. Jeżeli okaże się, że nie jesteśmy "genetycznym bliźniakiem" Roberta, nasz gest nie pójdzie na marne - wciąż możemy zostać dawcą szpiku dla innej potrzebującej osoby, która czeka na przeszczep. Zestaw do pobrania materiału można zamówić przez internet i odesłać do Fundacji DKMS.

Mieszkańcy Krakowa mogą "poślinić patyczek" podczas Krakowskich Dni Dawcy Szpiku 2-3 grudnia. Stoiska fundacji DKMS znajdziecie w centrach handlowych Factory, Serenada, CH Zakopianka, oraz w Forum Przestrzenie i MEDICOVER Kraków.

Fundacja DKMS zachęca do odwiedzenia stoiska i wzięcia udziału w akcji PomaGrajmy. Dodatkowo, fundacja zachęca do zarejestrowania się na www.dkms.pl w celu otrzymania pakietu niezbędnego do zapisania się w bazie jako Dawca.

Dowiedz się więcej na temat: pomaGrajmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje