PLOTKA: Kontroler do nowej konsoli Nintendo zaprezentowany?

Wygląda na to, że kolejna stacjonarna konsola legendarnej japońskiej firmy będzie pochodzić z przyszłości. Zresztą przekonajcie się sami.

Nowe zdjęcia wyglądają bardziej wiarygodnie niż wcześniejsze i są pozbawione śladów photoshopki. Najwyraźniej wraz z premierą NX Nintendo pożegna się z fizycznymi przyciskami. Według Galla Anonima, który wrzucił zdjęcia na portal Reddit:

  • Tylko wierzch gałki się rusza, spód jest statyczny - coś jak circle pad z 3DS-a, który porusza się po powierzchni kuli.
  • Na górnej części kontrolera są dwie części, które działają identycznie, co kółka od myszki. Nie jest jednak przekonany, że to ostateczna wersja projektu.
  • Nie ma co liczyć na tradycyjne wibracje w stylu haptic feedback, raczej coś w stylu apple'owskiego pukania ("taptic").
  • U spodu znajdziemy wejście na słuchawki 3.5 mm.

Nie ukrywam, że się martwię - moje ulubione gry Nintendo po prostu nie działałyby bez tradycyjnych klawiszy, a tych w nowym kontrolerze brak. Poprzedni wyciek był jeszcze na tyle wątpliwej jakości, że dało się go zignorować - te zdjęcia wyglądają już za to całkiem wiarygodnie i każą mi z niepokojem patrzeć w przyszłość.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy