Reklama

Plex jest już dostępny na Xbox One

Plex to ciekawa aplikacja, która pozwala cieszyć się plikami multimedialnymi w obrębie jednej sieci bez konieczności ich przenoszenia na poszczególne urządzenia. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu technologii strumieniowania. Teraz oprogramowanie to jest dostępne także dla konsoli Xbox One.

Użytkownicy Xbox One mogą już korzystać z aplikacji Plex i strumieniować swoje pliki multimedialne np. z komputera osobistego czy też urządzenia mobilnego. Aplikacja obsługuje komendy głosowe Kinecta, a w przypadku konsoli bez sensora ruchu, możliwa jest również kontrola za pomocą gamepada.

Plex dla Xbox One otrzymał całkowicie przemodelowany ekran główny, na którym znacznie łatwiej odnaleźć ostatnio oglądane pliki wraz z możliwością wznowienia seansu od ostatniego momentu. Aplikacja potrafi również wyświetlić filmy, które zaczęliśmy oglądać, jednak z jakiegoś względu ich nie dokończyliśmy.

Reklama

Niestety Plex na Xbox One jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów Plex Pass. Twórcy obiecują jednak, że w przyszłości uruchomią możliwość pobrania aplikacji po uiszczeniu jednorazowej opłaty.

Już niedługo Plex powinien się także pojawić na konsoli Xbox 360. Wersję dla Windows można pobrać i używać całkowicie za darmo. Znajduje się ona tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy