PlayStation zablokuje Activision dostęp do informacji o nowych konsolach?

Pamiętacie jak PlayStation skarżyło się, że gry Activision po przejęciu przez Xboxa będą gorszej jakości w wersjach na PS? Wygląda na to, że PS samo chce do tego doprowadzić.

Według dokumentów, będących stenogramami rozmów pomiędzy szefem PlayStation, Jimem Ryanem, a urzędnikami Federalnej Komisji Handlu, ten pierwszy miał powiedzieć, że w przypadku domknięcia umowy pomiędzy Activision a Blizzardem, Sony nie będzie mogło informować Activision na temat szczegółów technicznych swoich nowych konsol - w domyśle możemy to rozumieć jako rozmowę o PlayStation 6 oraz ewentualnych kolejnych generacjach tej konsoli.

Jim Ryan wyjaśniał w rozmowie z urzędnikami, że ujawnienie komukolwiek z Activision szczegółów technicznych kolejnych konsol byłoby działaniem na własną szkodę i ujawnieniem tajemnicy największemu rywalowi. Problem w tym, że bez takich szczegółów, deweloperzy Activision nie będą w stanie wykorzystać pełnego potencjału ewentualnej nowej konsoli PlayStation. Stenogramy rozmów na ten temat ujawnił dziennikarz portalu Axio, Stephen Totilo. Dokumenty możecie znaleźć na jego koncie na twitterze:

Reklama

Z jednej strony można zrozumieć w pewien sposób racje Ryana, z drugiej - raczej wszyscy domyślają się, że to po prostu kolejna rozpaczliwa próba powstrzymania umowy pomiędzy Microsoftem a Activision. Jest ona o tyle ironiczna, że jakiś czas temu doszło do zawarcia umowy pomiędzy PlayStation a Bungie, ale wtedy Xbox nie próbował za wszelką cenę zatrzymać transakcji, Bungie nadal jest producentem gier multiplatformowych, a przede wszystkim nikt z obozu Xboxa nie mówił o tym, że teraz nie będzie w stanie ujawnić pracownikom Bungie poufnych informacji na temat nowych konsol Xboxa.

Ciąg dalszy tej historii powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu, ponieważ na jego końcówkę zaplanowano kolejne rozmowy z urzędnikami FTC.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy