Reklama

PlayStation VR: Całkiem niezłe wyniki sprzedaży

Wygląda na to, że japoński koncern może świętować - ich wizja nowej wirtualnej rzeczywistości trafiła już do miliona graczy.

Całkiem nieźle radzi sobie również PlayStation Pro. Gogle rzeczywistości wirtualnej od Sony zadebiutowały w październiku. Firma pochwaliła się właśnie, że od tego czasu PS VR sprzedało się w milionie egzemplarzy.

Jeśli wierzyć danym analityków SuperData, to lepszy wynik od konkurencyjnych HTC Vive i Oculus Rifta (które w analogicznym okresie trafiły odpowiednio do 420 tys. i 243 tys. odbiorców), ale na prowadzeniu wciąż pozostają gogle Samsung Gear VR (5 milionów).

"To wciąż jedynie milion egzemplarzy" - zauważył gorzko Shawn i wskazał, że celem firmy będzie zwiększenie dostępności urządzenia. Przyznał zarazem, że w sezonie świątecznym Sony musiało ograniczyć promocję PlayStation VR właśnie ze względu na fakt, że sprzęt został szybko wykupiony ze sklepów.

Reklama

Niejako przy okazji prezes Shawn Layden podzielił się z nami wynikiem PlayStation 4, które przekroczyło właśnie 60 milionów sprzedanych egzemplarzy (co jednak wiedzieliśmy przynajmniej od końcówki kwietnia.

Swoją drogą wewnętrzni analitycy Sony przewidują, że w aktualnym roku podatkowym wynik ten poprawi się o 18 milionów sztuk!). Ponoć od czasu premiery PS4 Pro co piąta sprzedana konsola to właśnie mocniejszy model PS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje