Reklama

PlayStation Vita: Dlaczego konsoli Sony zabrakło na E3?

Sony ewidentnie nie ma szczęścia do przenośny konsol, ale milczenie nt. swojego mobilnego sprzętu na najważniejszej imprezie branżowej może być bardzo wymowne. Prezes spieszy z wyjaśnieniem.

PlayStation Portable było solidnym sprzętem, który niestety dosyć szybko przestał obchodzić konsumentów oraz producentów gier. Z Vitą jest niestety tak samo, co również zauważył prezes Sony Interactive Entertainment Japan & Asia.

Handheld japońskiego giganta był wielkim nieobecnym tegorocznych targów E3. Atsushi Morita twierdzi, że powodem takiego stanu jest małe zainteresowanie na Zachodzie urządzeniami tego typu.

Z przeprowadzonych przez Sony badań oraz osiągnięć sprzedażowych wynika, że w Stanach Zjednoczonych dużo większym poważaniem cieszą się konsole stacjonarne. Prezes tłumaczy to faktem, że obecnie tamtejszy rynek napędzają trzydziestolatkowie, przyzwyczajeni do grania w domu przed telewizorem.

Reklama

W związku z tym Sony stwierdziło, że nie należy tracić czasu podczas konferencji na produkt, który mało kogo by obchodził. Morita zaznacza natomiast, że PlayStation Vita nadal jest mile widziana wśród japońskich dzieci i młodzieży.

Ze słów prezesa azjatyckiego oddziału można jasno wywnioskować, że czas przenośnej konsoli dobiegł końca, a urządzenie będzie wspierane głównie na terenie Japonii. Mężczyzna w trakcie wywiadu dla serwisu 4Gamer stwierdził również, że na tę chwilę nie jest w stanie powiedzieć, czy Vita doczeka się następcy.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy