Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PlayStation Store usunie treści na PS3, Vita i PSP

​Złe wieści dla aktywnych posiadaczy starszego sprzętu Sony. Użytkownicy otrzymali wczoraj wiadomość, w której Sony wyjaśnia, że przygotowuje spore odświeżenie strony i aplikacji PlayStation Store, zapewne w związku z nadchodzącą premierą PlayStation 5, czyli konsoli nowej generacji.

To sprawi, że z internetowego sklepu znikną wszystkie treści związane z PlayStation 3, PlayStation Vita, and PlayStation Portable. Dodatki oraz same produkcje przeznaczone na te konsole zaczną znikać począwszy od 21 października. Mowa także o motywach, awatarach i innych treściach.

Reklama

Proces usuwania powinien potrwać tydzień, więc zakończy się w okolicach 28 października. Po tym terminie zakupy nadal będą możliwe, ale trzeba będzie wykonywać je bezpośrednio z poziomu wspominanych konsol - strona internetowa oraz aplikacja przeznaczone będą dla PS4 i PlayStation 5.

Nie jest więc tak źle, jak mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Innym problemem jest fakt, że jednocześnie Sony usuwa możliwość tworzenia list życzeń z grami do późniejszego kupienia, co jest już nieco trudniejsze do wytłumaczenia chęcią wprowadzenia porządków w wirtualnym sklepie.

Największy problem będą mieli posiadacze PSP, gdzie dostęp do sklepu zablokowano w 2016 roku. Posiadacze tej platformy kupowali więc gry właśnie z poziomu przeglądarki, ale teraz będą musieli postawić na PlayStation 3 lub Vitę - o ile oczywiście posiadają takie urządzenia. Skomplikowane.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje