PlayStation przedstawia kontroler do smartfonów inspirowany DualSense

Szeroka półka licencjonowanych produktów Sony wzbogaciła się właśnie o nowy produkt. PlayStation ujawniło Backbone One - PlayStation Edition, nowy kontroler do smartfonów.

Rynek mobilny narobił ostatnio wokół siebie sporo zamieszania. Głównym prowodyrem zaistniałych sytuacji był oczywiście Blizzard. Najpierw zapowiedziano bowiem Warcraft Arclight Rumble, nową grę mobilną w świecie Warcrafta, o której mówiono przez długie miesiące. Później z kolei światło dzienne ujrzało Diablo Immortal.

Diablo Immortal doskonale pokazało różnice pomiędzy rynkiem PC i konsolowym a rynkiem mobilnym. Na Battle.necie gra została skrytykowana przez większość fanów i wzbudziła ogromne kontrowersje. Temat ostatecznie jednak przygasł, a po dwóch miesiącach od premiery pojawiła się informacja, że gracze wydali na Diablo Immortal już ponad 100 milionów dolarów. Rynek mobilny może rządzić się więc innymi prawami, ale na pewno nie brakuje w nim pieniędzy.

Reklama

Dostrzegło to właśnie PlayStation, wypuszczając na świat licencjonowany produkt stworzony z myślą o miłośnikach grania na smartfonach. Backbone One - PlayStation Edition ponad innymi kontrolerami do telefonów wyróżnia się przede wszystkim wyglądem przywodzącym na myśl akcesoria dla PS5. Na blogu Playstation możecie przeczytać więcej o inspiracji DualSense oraz Pulse 3D.

Najbardziej zaskakującą informacją jest fakt, że Backbone One jest kompatybilny wyłącznie z iPhone’ami. Sądząc po komentarzach pod artykułem na blogu PlayStation, znalazłoby się wielu posiadaczy smartfonów z Androidem, którzy chętnie weszliby w posiadanie takiego kontrolera. Na razie jest to niestety jednak atrakcja wyłącznie dla miłośników Apple’a.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | DualSense
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy