PlayStation Plus - poznaliśmy pierwszą grę z lutego?

​Co prawda do lutego pozostał jeszcze tydzień, ale być może poznaliśmy już pierwszą grę, która trafi w przyszłym miesiącu do PlayStation Plus.

1 lutego abonenci PlayStation Plus uzyskają dostęp do kolejnych darmowych (lub - jak kto woli - dostępnych w cenie) gier. Jak to często ostatnio bywało, w repertuarze powinien znaleźć się co najmniej jeden premierowy tytuł. Gracze spodziewają się, że będzie to Life is Strange Remastered Collection.

Skąd te podejrzenia? Ano, stąd, że premiera Life is Strange Remastered Collection została zaplanowana na 1 lutego. Skoro w tym samym dniu zadebiutuje lutowa oferta PlayStation Plus, całkiem prawdopodobne, że znajdzie się w niej właśnie odświeżona kolekcja epizodycznych przygodówek w wykonaniu studia Dontnod Entertainment.

Reklama

Life is Strange - pozycja obowiązkowa dla miłośników przygodówek

Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, będzie to nie lada gratka dla miłośników gatunku. Life is Strange to jedna z ciekawszych przygodówek, jakie ukazały się ostatnimi laty. Szczególnie ciepło przyjęta została część pierwsza, która na platformie Metacritic może poszczycić się średnią ocen na poziomie 8,5/10. Sequel wypadł już wyraźnie gorzej, ale to w dalszym ciągu produkcja warta polecenia.

W skład Life is Strange Remastered Collection wejdą Life is Strange oraz Life is Strange: Before the Storm, czyli najlepiej oceniana, pierwsza część serii oraz odrębna, składająca się z trzech odcinków historia (swoją drogą, także ciesząca się pozytywnymi recenzjami). W Life is Strange wcielamy się w Max Caulfield, fotografkę, która dowiaduje się pewnego dnia, że potrafi manipulować czasem, a w Life is Strange: Before the Storm w ponadprzeciętnie inteligentną Chloe Price, którą poznajemy w części pierwszej.

W ramach Life is Strange Remastered Collection obie gry zostały ulepszone wizualnie. Kolekcja ukaże się nie tylko na PlayStation 4 i PlayStation 5, ale także na PC, Xbox One, Xbox Series X|S oraz - w późniejszym terminie - na Switcha.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Life Is Strange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy