Reklama

PlayStation Open Day: Podsumowanie eventu

Zorganizowane po raz pierwszy w Polsce spotkanie z deweloperami na co dzień współpracującymi z Sony okazało się strzałem w dziesiątkę - na meetingu pojawiło się ponad 80 twórców gier!

W dniu 7 maja 2014 roku w Krakowskim Parku Technologicznym Sony Computer Entertainment Europe, we współpracy z Digital Dragons, zorganizowało "PlayStation Open Day". Było to spotkanie utalentowanych polskich twórców gier, chcących dowiedzieć się więcej na temat platform PlayStation z zespołem SCEE odpowiedzialnym właśnie za współpracę z deweloperami tworzącymi na systemy japońskiego koncernu.

Wydarzenie skierowane było zarówno do niezależnych twórców, którzy chcą rozpocząć współpracę z SCEE, jak i do deweloperów, którzy już ze SCEE działają. Na spotkaniu pojawiło się ponad 80 osób wśród których znaleźli się nie tylko twórcy gier z Polski, ale także z Włoch.

Reklama

Głównymi prelegentami na PlayStation Open Days w Krakowie byli Agostino Simonetta - Senior Account Manager - SCEE Publisher & Developer Relations oraz Patrick Connor - R&D Group Engineer. Simonetta wprowadził uczestników w temat projektowania gier na platformy PlayStation  i omówił modele biznesowe dotyczące współpracy.

Wystąpienie Patricka Connor'a pt. "PlayStation Development 101" było zaawansowanym technicznym wprowadzeniem do tego jak projektować na platformy PlayStation. Dotyczyło ono działu usług deweloperskich i tego jak wspiera on deweloperów, ponadto prezentowało jak potężną platformą jest PlayStation 4 i jak łatwo jest tworzyć gry na ten system. Wystąpienie zawierało też omówienie funkcjonalności SEN, a także przegląd obecnego prototypu "Project Morpheus".

"To była prawdziwa przyjemność i bardzo dobry pomysł aby pierwszy europejski  PlayStation Open Day zorganizować w Krakowie. Pasja i entuzjazm uczestników były niesamowite" - powiedział Agostino Simonetta po zakończeniu spotkania.

"Byłem pod wrażeniem liczby osób, które wzięły udział w wydarzeniu, tego jak entuzjastycznie podeszli do spotkania z nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość pytań obecnych gości. Dowodzi to, że emocje i zainteresowanie wokół gier w Polsce jest ogromne, dlatego tak ważne jest dla nas wspierać ten poziom zainteresowania" - potwierdził Patrick Connor.

Relacja wideo z tego wydarzenia znajdziecie poniżej w najnowszym odcinku PlayStation Polska TV:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy