PlayStation Now: Poznaliśmy amerykańskie ceny gier?

PlayStation Now - usługa pozwalająca na streaming gier z konsol Sony (na razie PS3) na Vitę, PS4 i inne urządzenia podłączone do sieci - może okazać się dobrym pomysłem, który wyeliminuje problem braku wstecznej kompatybilności w PlayStation 4.

Największą niewiadomą są jednak ceny poszczególnych produkcji, ale wygląda na to, że poznaliśmy kwoty, jakie przyjdzie nam zapłacić za niektóre z nich. Na oficjalnej stronie GaiKai - wykupionej w sierpniu 2012 roku przez Sony spółki zarządzającej PlayStation Now - w zakładce dotyczącej historii firmy pojawiła się grafika, na której widnieją amerykańskie ceny czterech gier.

Wynika z niej, że Uncharted 3: Oszustwo Drake’a kosztować ma 4,99 dolara (ok. 15 zł), z kolei Far Cry 3 zostało wycenione na 5,99 dolara (ok. 18 zł). Natomiast The Last of Us i BioShock Infinite zapłacimy odpowiednio 49,99 i 55 dolara (151 i 166 zł).

Oczywiście nie wiadomo, na ile są to ceny oficjalne - całkiem możliwe, że są to jedynie placeholdery, a więc kwoty tymczasowe, które zostały wykorzystane tylko na potrzeby grafiki promocyjnej. Niewykluczone też, że dla posiadaczy fizycznych kopii Sony przygotuje jakieś promocje.