Reklama

PlayStation Classic bazuje na darmowym emulatorze

​W sieci pojawiły się artykuły opisujące wrażenia z obcowania z mini-konsolką PlayStation Classic. Wśród ujawnionych informacji znalazła się między innymi wzmianka o tym, że urządzenia bazuje na emulatorze PCSX, dostępnym nie tylko za darmo, ale także jako oprogramowanie open-source.

Jak przytomnie zauważa Frank Cifaldi w serwisie społecznościowym Twitter, takie podejście może i wskazywać na pewne lenistwo ze strony Sony, lecz - z drugiej strony - po co wyważać otwarte drzwi? Skoro oprogramowanie jest gotowe i sprawdza się bardzo dobrze, po co tworzyć własne?

"Mniej wyedukowani ludzie mogą postrzegać takie podejście jako źródło frustracji, ale prawda jest taka, że otrzymujemy tym samym potwierdzenie, iż »amatorska« emulacja może być równie poprawna, jak ta »oficjalna« (a zazwyczaj jest nawet lepsze)" - napisał dziennikarz.

Reklama

"Dziewiętnaście lat temu Sony bez powodzenia próbowało powstrzymać prace nad emulatorem PlayStation za pomocą pozwów sądowych (a gdy przegrali, kupili emulator tylko po to, by go zablokować). Teraz z uśmiechem na ustach korzystają z darmowej emulacji w swoich własnych produktach. Czasy się zmieniają!" - dodaje Cifaldi.

PlayStation Classic zadebiutuje oficjalnie 3 grudnia, oferując dwadzieścia wbudowanych tytułów, w tym mnóstwo świetnych klasyków, jak pierwsze GTA, Final Fantasy 7, Metal Gear Solid, Rayman, Resident Evil, Syphon Filter, Tekken 3 i tak dalej. Będzie w czym wybierać.

Sprzęt będzie o około 45 procent mniejszy od prawdziwego "szaraka", z obudową zręcznie emulującą wszystkie klasyczne elementy: centralny napęd, okrągłe przyciski po bokach, a nawet charakterystyczne, szerokie złącza z przodu, służące do podłączania padów.

W zestawie znajdzie się także kabel HDMI do podłączenia sprzętu do telewizora, a także dwa pady w klasycznym, szarym kolorze, pozwalające od razu przystąpić do lokalnych rozgrywek wieloosobowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy