Reklama

PlayStation 5 zaczęło działać ciszej

​Wygląda na to, że Sony w ramach ostatniej aktualizacji rozwiązało jeden z problemów wieku dziecięcego nowej konsoli.

Piąta generacja PlayStation z pewnością działa o wiele ciszej niż poprzedniczka. Jednak gracze od premiery narzekali na hałaśliwy momentami napęd Blu-ray. Możliwe, że problem ten został rozwiązany przy okazji ostatniej aktualizacji.

Co prawda, nie była to duża niedogodność, ponieważ hałas dało się usłyszeć jedynie co jakiś czas i nie trwało to długo. Pomimo tego żale graczy był usprawiedliwione. PlayStation 5 miało być wszakże konsolą o wiele bardziej dopracowaną od "czwórki".

Na szczęście wraz z zainstalowaniem najnowszej, dużej aktualizacji, opatrzonej numerem 21.01-03.00.00.38, napęd PlayStation 5 zaczął działać ciszej. W dalszym ciągu daje o sobie znać co jakiś czas, ale robi to mniej dokuczliwie niż dotychczas. Jest zdecydowanie cichszy.

Reklama

Z pewnością pojawią się głosy mówiące o tym, że tak dopracowana i kosztowna konsola nie powinna hałasować w ogóle, ale nie da się ukryć, że Sony wykonało krok w dobrym kierunku.

W ramach ostatniej aktualizacji, wypuszczonej 14 kwietnia, PlayStation 5 znacząco zyskało na funkcjonalności. Konsola od teraz pozwala m.in. na przechowywanie gier na zewnętrznym dysku (spełniającym określone wymagania), dzielenie się rozgrywką za pomocą Share Play pomiędzy PS5 a PS4 czy, jak również rozbudowuje menu Game Base.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje