Reklama

PlayStation 5 - Sony wydało kolejną aktualizację

​W ciągu roku od premiery PlayStation 5 otrzymało już cały szereg aktualizacji. Ostatnio do sieci trafiła kolejna.

Poprzednia duża aktualizacja PlayStation 5 miała miejsce we wrześniu. Wówczas konsola wzbogaciła się m.in. o możliwość rozszerzania jej pamięci wewnętrznej o dodatkowe dyski M.2 czy bogatsze opcje personalizacji centrum zarządzania. Sony usprawniło także interfejs i poprawiło wiele pomniejszych błędów. Oczywiście pomimo tego można było się spodziewać, że w niedługim czasie zobaczymy kolejne łatki.

I tak też się w istocie stało. Nie minął miesiąc, a PlayStation 5 wyświetliło powiadomienia o dostępności nowej aktualizacji. Choć w teorii łatka jedynie poprawia wydajność, to całkiem prawdopodobne, że robi to w sposób, który odczuje większość użytkowników. Nie spodziewalibyśmy się żadnej rewelacji, gdyby nie waga pliku, sięgająca 900 MB. Jak na łatkę skupiającą się na zwiększeniu wydajności urządzenia, to naprawdę sporo.

Reklama

Sony zaktualizowało PlayStation 5 do wersji 21.02-04.02.00. Choć teoretycznie aktualizacja nie jest obowiązkowa, w praktyce chyba każdy z nas jej dokona. Nie tylko dlatego, że dzięki niej nasze konsole mogą zacząć działać lepiej, ale także - a może przede wszystkim - dlatego, że pominięcie łatki skutkuje standardowo odcięciem od wszystkich usług sieciowych PlayStation.

Trzeba przyznać, że nadchodzą lepsze czasy dla posiadaczy PlayStation 5. Konsola z czasem działa coraz lepiej i oferuje coraz ciekawszą funkcjonalność, a lista gier, w które na niej zagramy w tym i (szczególnie) w przyszłym roku, imponuje. Marvel's Spider-Man 2, Marvel's Wolverine, Horizon: Forbidden West, God of War: Ragnarok, Gran Turismo 7 czy Ghostwire Tokyo - to tylko kilka spośród nadchodzących exclusive'ów na konsole Sony.

Niektóre z nich trafią też na PlayStation 4, ale na poprzedniej generacji nie mamy co liczyć ani na rozdzielczość 4K, ani na stałe 60 klatek na sekundę, ani na ray tracing. A jeśli nosicie się z zamiarem zakupu PlayStation 5, ale nie wiecie, w co grać na niej aktualnie, zdecydowanie powinniście zwrócić uwagę na takie tytuły, jak Ratchet & Clank: Rift Apart, Returnal, Spider-Man: Miles Morales, Demon's Souls czy Deathloop.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy