​PlayStation 5 rozbiło w grudniu bank. Sony chwali się niesamowitym wynikiem

Sony z przytupem weszło w nowy rok i okazuje się, że chyba jeszcze bardziej zdystansowało Microsoft... przynajmniej jeśli chodzi o sprzedaż konsol PlayStation 5 w porównaniu do urządzeń Xbox.

30 milionów sprzedanych konsol PlayStation 5

Podczas trwających targów CES Sony pochwaliło się kolejnym imponującym rezultatem i kamieniem milowym, który udało się zdobyć japońskiemu producentowi. Otóż łączna liczba sprzedanych konsol PlayStation 5 przekroczyła właśnie magiczną barierę 30 milionów.

To jednak nie koniec. Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, podkreślił, że grudzień 2022 roku był jak do tej pory najlepszym historycznie pod względem sprzedażowym miesiącem dla konsoli PlayStation 5, dodając jednocześnie, że urządzenie cieszy się teraz także największą dostępnością na rynku.

Reklama

Wiele więc wskazuje na to, że problemy związane ze sprzedażą konsol nowej generacji, czyli: pokłosie pandemii koronawirusa, kryzys na rynku półprzewodników i prężne działania spekulantów to już coraz częściej przeszłe bolączki nieoddziałujące bardzo mocno na konsolową branżę.

Warto wspomnieć jeszcze przeszłe zapowiedzi od firmy Sony. Japoński gigant w następnym roku podatkowym (zaczynającym się w kwietniu 2023 roku) chce sprzedać konsumentom kolejne 23 mln konsol PlayStation 5. W obecnej sytuacji wydaje się, że nie jest to przedsięwzięcie niemożliwe do zrealizowania.

Jak Sony wygląda na tle konkurencji? Nie tak dawno informowaliśmy, że według dosyć wiarygodnych szacunków Xbox Series X/S przekroczył sprzedaż na poziomie 20 mln egzemplarzy. Chociaż teraz po krótkim czasie wynik Microsoftu jest z pewnością nieco wyższy niż rzeczone szacunki, to i tak daleko nawet do tego, by mógł deptać po piętach rezultatom przedstawionym właśnie przez Sony. Oczywiście królem nadal pozostaje przenośna konsola Nintendo Switch, która trafiła do klientów w zawrotnej liczbie ponad 120 mln sztuk.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy