PlayStation 5 miało mieć jeszcze większe rozmiary

​Niektórzy gracze zarzucają PlayStation 5 zbyt duże rozmiary, ale okazuje się, że konsola Sony mogła być jeszcze większa. Projektant, po konsultacjach, postanowił jednak ją zmniejszyć.

Wygląd PlayStation 5 stał się obiektem krytyki ze strony części osób, które porównywały najnowsze urządzenie Sony m.in. do routera. Nie da się ukryć, że konsola posiada spore gabaryty i okazuje się, że mogła być ona jeszcze większa, co w rozmowie z Washington Post potwierdził Yujin Morisawa, człowiek odpowiedzialny za projekt PS5.

"Na początku kiedy zacząłem tworzyć projekt był on większy mimo tego, że nie znałem planów inżynierów. To trochę zabawne, gdy powiedziano mi, że jest całość jest trochę za duża. Więc w porównaniu z pierwszym rysunkiem musiałem nieco zmniejszyć konsolę" - przyznał Morisawa.

Reklama

Jeżeli chodzi o inspiracje dla nietypowego wyglądu PS5, to projektant wymyślił pięć wymiarów, myśląc o doświadczeniu producenta. Morisawa przyznał, że pięć wymiarów pasuje do PlayStation 5. PlayStation 5 trafi do sprzedaży 19 listopada, aczkolwiek już teraz niektóre sklepy informują o braku dostępności towaru w dniu debiutu.

Z drugiej strony sieć sklepów Media Expert napisała w komunikacie, że wszystkie preodery będą zrealizowane w terminie, zaś 19 listopada PS5 kupimy tylko przez stronę internetową. Dziś natomiast swoją premierę ma konkurencyjny Xbox Series X, który trafia już do pierwszych odbiorców.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama