PlayStation 5 ma odpalić wszystkie gry dostępne na PS4

​Jak wynika z najnowszej informacji PlayStation 5 ma umożliwić odpalenie wszystkich gier z PS4 nawet jeśli te nie są oficjalnie kompatybilne. Tymczasem Sony cały czas sprawdza gry, które formalnie mogłyby wystartować na nowej konsoli.

Wsteczna kompatybilność to funkcja, której mogą pozazdrościć fani PlayStation 4 posiadaczom Xbox One. Podczas gdy na konsoli Microsoftu możemy odpalić większość gier z Xboksa i Xboksa 360 tak w przypadku PS4 skupiono się na remasterach starszych gier.

Wprawdzie PlayStation 5 ma zrobić duży krok odnośnie wspierania tytułów z old gena na jego następny tak zgodnie z oficjalnym stanowiskiem japońskiego producenta będą to jedynie wybrane pozycje.

Jednak jak podaje użytkownik Twittera Lance McDonald piątka będzie mogła uruchomić wszystkie gry wydane na PS4. “W przeszłości było w tym temacie pewne zamieszanie, ale mogę to wyjaśnić: na PlayStation 5 da się odpalać wszystkie tytuły z PS4" - napisał w poście McDonald.

Reklama

Chociaż Sony cały czas testuje tytuły pod względem ich kompatybilności z najnowszym systemem to konsola nie zablokuje opcji uruchomienia niekompatybilnych gier. Jeżeli przytoczona rewelacja jest zgodna ze stanem faktycznym to jest to dobra wiadomość dla posiadaczy PS4, która sprawi, że ​funkcja wstecznej kompatybilności na PS5 stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Sony wcześniej ujawniło, że sprawdzono około 4000 gier pod kątem działania na konsoli nowej generacji, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, iż produkcje dedykowane PS1, PS2 i PS3 nie będą kompatybilne z PS5.

Warto wspomnieć, że PlayStation 5 otrzyma więcej gier ekskluzywnych, z których marka słynie od lat. Tymczasem PS4 wciąż radzi sobie bardzo dobrze i tak w drugim kwartale 2020 roku Sony sprzedało 1,9 mln egzemplarzy najnowszej konsoli co dało przychód w wysokości 5,63 mld dolarów. 4,89 mld dolarów Japończycy zarobili na flagowej usłudze PS Plus.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy