Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PlayStation 5 bez kompatybilności wstecznej PS1, PS2 i PS3

​Sony potwierdziło oficjalnie, o czym mówiło się już w sierpniu: kompatybilność wsteczna w PlayStation 5 nie będzie obsługiwać gier ze starszy konsol tego producenta: PS1, PS2 i PS3. Smutne wieści przekazał szef Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, w rozmowie z magazynem Famitsu.

Jak mówił menedżer, "rozwiązania inżynieryjne przygotowane dla PS5" oznaczają, że twórcy konsoli skupili się "na jednoczesnym wykorzystaniu dysków SSD o wysokiej prędkości, a także nowych kontrolerów DualShock. Właśnie to podobno miało przeszkadzać w wyjściu poza wsparcie dla PS4.

Reklama

Brzmi mało sensownie i wielu graczy wyraża niedowierzanie. Podobnie tłumaczono bowiem brak wsparcia padów PlayStation 4 na PS5. Tymczasem niedawno ogłoszono, że nowe gry - jak Horizon Forbidden West - ukażą się także na PS4, gdzie starsza wersja pada nie będzie miała problemów.

Jednocześnie Ryan zapewnia, że chce wspierać "100 milionów graczy" na PlayStation 4. Mowa nie tylko o wydawaniu nowych gier także na słabszą konsole w nadchodzących latach, ale także właśnie o kompatybilności wstecznej. Jak mówił, na PS5 powinno zadziałać "99 procent" tytułów z PS4.

Pozostaje jeszcze wiele pytań: czy gry z PS1, kupione na PlayStation 4, zostaną przeniesione na PS5? A co z osobami, które będą na PlayStation 5 chciały skorzystać z subskrypcji PlayStation Now, by zagrać w pozycje z tych starszych konsol? Czy takie podejście także będzie już niemożliwe?

"Byłem niedawno na imprezie poświęconej Gran Turismo, gdzie mieli odsłony serii z PS1, PS2, PS3 oraz PS4. Te z PS1 i PS2 wyglądały antycznie, kto chciałby w to grać?" - zastanawiał się jeszcze w 2017 roku ten samy Jim Ryan, w rozmowie z magazynem Time. To może tłumaczyć jego podejście.

Wszystko to jest jednak kolejnym problemem wizerunkowym dla PlayStation. Trzeba chyba uczciwie przyznać, że ostatni pokaz więcej osób rozczarował niż zachwycił, a sytuacji nie poprawia słaba komunikacja z konsumentami na temat preorderów czy ogłoszenie dalszego wsparcia PlayStation 4.

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje