Reklama

PlayStation 5 będzie ogromne? Materiały AR nie kłamią…

​Czy wraz z nadejściem nowych konsol w naszych domach muszą pojawić się również nowe szafki RTV? Jest takie ryzyko!

Kiedy Microsoft zdecydował się jako pierwszy ujawnić wygląd swojej nowej konsoli, wiele osób zastanawiało się, czy Sony pójdzie podobną drogą i PlayStation 5 będzie równie minimalistyczne i zachowawcze jak Xbox Series X. Japończycy trochę kazali nam czekać na rozwiązanie tej zagadki, bo najpierw podali specyfikację next-gena i zaprezentowali przeprojektowanego pada DualSense, ale ostatecznie mogliśmy zobaczyć i PS5. Wtedy okazało się, że Sony wybrało zupełnie inną drogę niż konkurent...

Zdaniem wielu użytkowników niepotrzebnie, a wszystko dlatego, że konsola wygląda mocno futurystycznie, jest podświetlana i do tego biała, więc trudno wyobrazić sobie, żeby z łatwością wpasowała się we wnętrza i wyglądała dobrze obok pozostałych platform do grania. Co więcej, urządzenie zapowiadało się na naprawdę duże, co wzbudziło obawy wielu graczy, którzy zaczęli się już zastanawiać nad koniecznością zmiany szafki RTV albo przewieszenia TV.

Reklama

Czy słusznie? Jak można się przekonać za sprawą aplikacji rozszerzonej rzeczywistości Particular AR, której twórcy właśnie umieścili w sieci specjalne wideo, jak najbardziej. Nowa technologia postanowiła wirtualnie umieścić konsolę PlayStation 5 na szafce obok PlayStation 4 Pro, a także konkurencyjnej konsoli Microsoftu, czyli Xboxa Series X. Nie da się ukryć, że sprzęt Japończyków jest naprawdę duży, a do tego jest design sprawia, że od razu rzuca się w oczy, co nie wszystkim przypadnie do gustu.

Jak jednak twierdził przedstawiciel firmy jakiś czas temu, wielkość konsoli nie jest ich wymysłem, a raczej potrzebą techniczną, która chroni podzespoły przed przegrzaniem i tym samym uszkodzeniem:

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy