Reklama

PlayStation 5 będzie dużo wydajniejsze niż Xbox One X? Kolejne doniesienia w sprawie

​Jeszcze dobrze nie wiemy, co znajdzie się pod maską konsol nowej generacji, a w sieci już zaczynają się porównania wydajności.

Oczywiście od pewnego czasu wiemy już, że oba next-geny będą wyposażone w podzespoły od AMD i superszybkie dyski SSD, które sprawić mają, że zapomnimy o loadingach, ale żaden z producentów nie podał jeszcze żadnych szczegółów. Nie przeszkadza to jednak w sieciowych dyskusjach na temat tego, która konsola będzie wydajniejsza, bo jak wiadomo walka między PlayStation i Xboxem nigdy nie ustaje.

Jak dowiadujemy się dziś za sprawą jednej z osób, które pracują w branży, PlayStation 5 ma wyjść z tego starcia zwycięsko. Użytkownik Twittera kryjący się za nickiem Tidux twierdzi bowiem, że choć procesory obu konsol będą takie same, to next-gen od Sony może liczyć na więcej RAMu i i lepszy dysk SSD, co zapewnić ma mu wydajność wyższą od Xboxa Series X. I choć po takiej deklaracji można byłoby się zgodzić z tą tezą, to przecieki nie wspominają nic o GPU, które ma być lepsze w platformie Microsoftu.

Reklama

Nie wszystko składa się więc w spójną całość, a przy okazji trzeba zauważyć, że choć Tidux wielokrotnie dostarczał już przecieków z obozu PlayStation 5, to równie często było one trafione, jak chybione, więc nie do końca można polegać na jego źródłach. Poza tym, należy też pamiętać, że jeśli chodzi o granie, to pojemność i szybkość dysku nie zawsze robią różnicę, a przynajmniej nie taką dużą, żeby użytkownik mógł odczuć ją na czasie wczytywania. Co innego pamięć RAM, bo w tym przypadku może mieć to już większe znaczenie, ale biorąc pod uwagę czas, jaki pozostał do premiery konsol, śmiało można zakładać, że kwestie specyfikacji nie zostały jeszcze do końca zamknięte.

Sprawę postanowił również poruszyć Richard Leadbetter z Digital Foundry, który w swoim artykule twierdzi, że Xbox Series X oferować będzie GPU o mocy obliczeniowej na poziomie 12 TFLOPsów, a w przypadku PS5 będzie to 9,2 TFLOPsa, a wszystko na podstawie wpisów z bazy danych 3DMark, gdzie przetestowano GPU, które może trafić do PS5 oraz jego zweryfikowane źródła. Mówiąc krótko, wniosek jest tylko jeden - jak na razie możemy tylko spekulować, a wszystkiego dowiemy się po premierze konsol, kiedy dostaniemy fizyczną możliwość ich porównania.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje