Reklama

PlayStation 4 zostawia rywali daleko w tyle

Jeżeli ostatnie statystyki dotyczące sprzedaży są dokładne, to miłośnicy Sony je pokochają.

Według danych przedstawionych przez serwis VGChartz.com, PlayStation 4 cały czas prowadzi w wyścigu konsol następnej generacji. Chociaż to może nawet za mało powiedziane - chyba najlepiej byłoby powiedzieć, że patrząc na wyniki od momentu premiery, platforma Sony sprzedała się dwukrotnie lepiej niż konkurencyjny Xbox One. Dokładne liczby możecie znaleźć poniżej.

Całkowita sprzedaż konsol:

  • PlayStation 4 - 10,34 mln,
  • Xbox One - 5,23 mln,
  • Wii U - 7,18 mln.

Trudno jednoznacznie określić, jak blisko rzeczywistości są zaprezentowane przez VGChartz statystyki, ale biorąc pod uwagę niedawne informacje od firmy Sony, która potwierdzała zaliczenie kolejnego kamienia milowego w postaci osiągnięcia sprzedaży na poziomie 10 milionów sztuk na świecie, można uznać, że są trafione.

Reklama

Przyglądając się danym warto także wziąć pod uwagę fakt, że konsola Nintendo trafiła na rynek rok przed premierami nowych systemów Sony i Microsoftu, więc wynik 7 mln sprzedanych konsol Wii U raczej nie prezentuje się zbyt imponująco.

Jeśli chodzi o zestawienie miesięczne (sierpień 2014) sprzedaży, na czele także prowadzi sprzęt japońskiego koncernu - poniżej możecie zobaczyć szczegółowe dane:

  • PlayStation 4 - 583 861
  • Xbox One - 239 808
  • Wii U - 214 210

Jak dalej potoczy się wojna sprzętowych gigantów branży elektronicznej rozrywki? Producent PlayStation 4 z miesiąca na miesiąc powiększa swoją sprzedaż w stosunku do konkurencji, więc miejmy nadzieję, że wkrótce przekonamy się o ciekawych posunięciach w branży.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy