PlayStation 4: Światowa sprzedaż na poziomie 5,3 mln egzemplarzy!

Sony ogłosiło dzisiaj, że PlayStation 4 sprzedał się łącznie na całym świecie w liczbie ponad 5.3 miliona sztuk na całym świecie (dane do dnia 8 lutego 2014 roku) i nadal wykazuje wysoki wzrost oraz dynamikę sprzedaży.

"Jestem zachwycony faktem, że tak wielu klientów na całym świecie wybrało PS4 jako najlepsze miejsce do grania podczas okresu przedświątecznego oraz po nim" - powiedział Andy House, szef Sony Computer Entertainment Inc.

"Cieszymy się, że według najnowszych danych NPD Group, PS4 było najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych w styczniu. Popularność systemu PS4 rośnie w siłę i jesteśmy bardzo wdzięczni za nieustanną pasję i wsparcie fanów marki PlayStation. Już 22 lutego PS4 zadebiutuje w Japonii i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć japońskich fanów, zadowolonych z możliwości korzystania z funkcji społecznościowych i rozrywkowych dostępnych tylko na PS4" - dodał House.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nowa konsola Sony nie zadebiutowała jeszcze w swojej ojczyźnie - Japonii - trzeba przyznać, że to dosyć imponujący wynik. Te wszystkie statystyki lepiej jednak wyglądałby, gdyby dało się je porównać do konkurencji. Ale na dokładne dane od Microsoftu będzie chyba musieli jeszcze trochę poczekać.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje