Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

PlayStation 4 popularniejsze od Xboksa One w Europie

​Wygląda na to, że Sony ma znaczącą przewagę nad konkurencją. Tak przynajmniej wynika ze słów przedstawicieli firmy, którzy twierdzą, że PS4 osiąga lepsze wyniki od Xboksa One.

Jim Ryan, który w japońskim koncernie piastuje stanowisko globalnego szefa działu zajmującego się marketingiem i kwestiami sprzedażowymi, w wywiadzie z serwisem Time pochwalił się, że PlayStation 4 jest popularniejsze od platformy Microsoftu. Zwłaszcza na terenie Europy.

Reklama

Względem poprzedniej generacji role się więc odwróciły. W czasach PS3 i X360 to właśnie konsola giganta z Redmond miała przewagę. Sony jednak najwyraźniej wyciągnęło lekcję i udało się wrócić na pozycję lidera.

Jednocześnie Ryan poruszył kwestię mocniejszego modelu PS4 o nazwie Pro. Okazuje się, że na każde pięć egzemplarzy zwykłego PlayStation 4 przypada jedna sztuka rozbudowanej wersji sprzętu. Dokładnych wyników jednak nie podał.

Szef marketingu i sprzedaży w Sony ujawnił także rezultaty osiągane przez gogle rzeczywistości wirtualnej. Zestaw PSVR od dnia premiery, która miała miejsce w październiku ubiegłego roku, znalazł ponad milion nabywców.

Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje